اخبار مد و لباس, استایل و تیپ

زیورآلات خاص جایگزین زیورآلات گران قیمت

زیورالات

زیور آلات خاص و شیک برای استایل های خاص

 

گاهی اوقات خوب است که به جای استفاده از جواهرات گران قیمت از زیورآلات دست ساز و خاص استفاده کنید. در بعضی استایل ها شما نیاز به زیورآلات و جواهرات ندارید بلکه با اکسسوری های زیبا می توانید استایل خود را کامل کنید. مثلا وقتی برای کارهای روزمره به بیرون از خانه می روید ویا برای پساده روی و گردش می روید متناسب با لباس و فصل می توانید از زیورآلات خاص دست ساز استفاده کنید.

زیورآلات صدفی

با استفاده از صدف های ساحل می توانید زیورآلات زیبایی بسازید و هنگام پیاده روی در کنار دریا از آن استفاده کنید. می توانید صدف ها را با حلقه به زنجیر یا بندهای چرمی وصل کنید. استفاده از مروارید در کنار صدف ترکیب زیبایی خواهد شد.

زیورآلات خاص صدفی

استفاده از صدف و مروارید در کنار هم گردنبندی زیبا ایجاد کرده است.

 

 

زیورآلات خاص صدفی

در کنار ساعت خور می توانید از دستبند صدفی استفاده کنید.این دستبند برای خانم ها و آقایان قابل استفاده است.

 

زیورآلات خاص صدفی

صدفها به همراه حلقه به زنجیر وصل شده اند.و گردنبندی ساخته شده است . در تابستان هنگامی که کنار ساحل قدم می زنید می توانید از این زیورآلات خاص و  زیبا استفاده کنید.

 

 

زیورآلات خاص صدفی

آویزان کردن صدن به بندچرمی که ان را خاص کرده است.

زیورآلات فلزی

استفاده از زیورآلات فلزی از قدیم مرسوم بوده اند . در میان قبایل آفریقایی هنوز استفاده از این نوع زیورآلات دست ساز مرسوم است. برخی از این مدل زیورآلات خاص با سنگ و برخی با منگوله های رنگی تزیین می شده اند. در کشور خودمان نیز در میان قبایل ترکمن از این مدل زیور آلات هنوز استفاده می شود. آنها در ساخت کلاه و گردن آویزهای زیبا برای مراسمات و جشن ها استفاده می کنند.

 

زیورآلات فلزی

آویزان کردن منگوله های کوچولوی رنگی به زنجیر گردنبند.

 

 

زیورآلات فلزی

در این گردنبند سنگها را می بینید که به وسیله زنجیر به گردنبند وصل شده اند. استفاده از پولک های فلزی کاری زیبا بر روی این گردنبند بوده است. در گردنبند های سنتی از این مدل پولک های فلزی سیار استفاده می شده است.

 

زیورآلات فلزی

برای ساخت این گردنبند نیز از منگوله استفاده شده است با این تفاوت که منگوله ها توسط زنجیر نازک به گردنبند وصل شده است.

 

زیورآلات فلزی

 

منجوقها ریسه شده تک به تک در کنار هم قرار گرفته اند. با وصل کردن این ریسه های زیبا به زنجیر گردنبند ساخته شده است. برای لباسهایی که یقه باز یا دکلته دارند می توانید از این مدل گردنبند استفاده کنید.

 

زیورآلات ترکمن

زیورآلات ترکمن در دسته زیورآلات فلزی قرار می گیرد. این زیورآلات خاص  تزیینی حاصل فرهنگ غنی ایرانی است که باید از ان نگهداری شود. هنرمندی هنرمندان ایرانی در این دست سازه ها پیداست. هنر که فلز را ارزشمند ساخته است و استفاده از سنگ عقیق را در این کارها می بینید. رنگ قرمز در فرهنگ ترکمن رنگی خوش یومن و مبارک است به همین دلیل لباس سنتی آنها به این رنگ است و از سنگ عقیق نیز در زیورآلاتشان بسیار استفاده می کنند. سنگهای عقیق و فیروزه در این کارها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از این زیور آلات به همراه لباس سنتی ترکمن در مراسمات عروسی استفاده می شود.

 

زیورآلات ترکمن زیورآلات ترکمن زیورآلات ترکمن زیورآلات ترکمن

 

زیورآلات مرواریدی

بسیاری از دختران جوان طرفدار زیورآلات مرواریدی هستند. این مدل زیورآلات تنوع رنگی بالایی دارند شاید به همین دلیل در میان جوانان پر طرفدار است. مروارید های درشت و ریز و سنگها در کنار هم باخته می شوند و در نهایت گردنبند و دستبند و انگشتر های زیبا ساخته می شوند.

 

زیورآلات مرواریدی

برای لباسی با یقه باز استفاده از این گردنبند پر و بزرگ بسیار مناسب است. از مزیت ها استفاده از گردنبند مرواریدی تنوع رنگ ام است که می توان به راحتی آن را با لباس ئو آرایش ست کرد.

 

 

زیورآلات مرواریدی

گردنبند مرواریدی بسیار زیبا با رنگ آبی .

 

 

زیورآلات مرواریدی

در این تصویر می بینید چگونه با پوشیدن گردنبند زیبای مرواریدی به لباس ساده خور جلوه بخشیده است. شما نیز اگر لباسی ساده دارید در مجالس آن را به همراه گردنبند های پر کار استفاده کنید تا شیک و جذاب شوید. یقه این لباس باز است و استفاده از این گردنبند برای این لباس بسیار مناسب است. گردنبند در این لباس جلوه خاصی دارد و به راحتی نگاهها را به خود جلب می کند.

 

 

زیورآلات مرواریدی

پابندی زیبا با استفاده از هنر مروارید بافی.

 

زیورآلات مرواریدی

ترکیب رنگی جذاب برای ساخت این گردنبند ان را مناسب جوانان و نوجوانان ساخته است.

 

 

زیورآلات مرواریدی

 

گوشواره ای زیبا که به درستی سنگهای رنگی در ان در کنار هم قرار گرفته اند.

 

 

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید