topbar
منو

آموزش خیاطی

آموزش خیاطی

دوره جامع صفر تا صد آموزش خیاطی از مبتدی تا پیشرفته 1401 + پشتیبانی استاد صالحی

بیش از 40 ساعت دوره آموزش صفر تا صد خیاطی برای همه دانشجویان از مبتدی تا پیشرفته به همراه مصال های عملی و تدریس نوین استاد صالحی با کیفیت Full HD در اختیار دانشجویان عزیز قرار میگیرد، همچنین دانشجویان این دوره میتوانند به صورت رایگان از استاد صالحی مشاوره بگیرند و همچنین تمام اشکالات خود را برطرف کنند.

دوره های آموزش خیاطی

محبوب ترین های ما

دوره جامع آموزش خیاطی از مبتدی تا پیشرفته

۱,۹۱۰,۴۰۰تومان

آموزش دوخت یقه انگلیسی در 3 مدل

۹۹,۰۰۰تومان

دوره آموزش صفر تا هزار دامن‌دوزی

۷۵۰,۰۰۰تومان

آموزش یقه‌ها از الگو تا برش و دوخت

۷۹۰,۰۰۰تومان

آموزش دوخت پالتو و آسترکشی

۳۵۰,۰۰۰تومان

آموزش خیاطی بالاتنه و آستین زنانه

۱۸۷,۲۰۰تومان

پالتودوزی و آسترکشی کودک

۲۶,۴۰۰تومان

آموزش دوخت پیراهن مردانه

٪

۲۴

۱۴۵,۰۰۰تومان
۱۱۰,۰۰۰تومان

دوره آموزش الگوسازی و دوخت مانتو کیمونو

۱۵۹,۰۰۰تومان

آموزش دوخت شلوار زنانه با الگوی آماده

٪

۷۸

۲۹۰,۰۰۰تومان
۶۵,۰۰۰تومان

اموزش دوخت جیب ها از صفر تا صد

۱۵۹,۰۰۰تومان

آموزش دوخت مانتو با الگو آماده

۱۲۹,۶۰۰تومان

اموزش خیاطی 15 مدل آستین

۱۰,۰۸۰تومان
دوره های آموزش خیاطی

آموزش خیاطی

دوره های اموزش خیاطی هنرانه ، از مبتدی تا پیشرفته میباشد ، این دوره های آموزش خیاطی که بر اساس سطح مهارت شما در خیاطی میباشد ، اگر شما یک خیاط حرفه ای و یا یک خیاط مبتدی میباشید همچنان میتوانید از دوره های اموزش خیاطی هنرانه استفاده نمایید.در پایین صفحه شما شاهد دوره های اموزش های خیاطی هنرانه خواهید بود ، دوره هایی مانند دوره اموزش دوخت لباس ، اموزش دوخت شومیز ، اموزش دوخت آستین ، اموزش دوخت مانتو ، اموزش ضخیم دوزی ، اموزش دوخت لباس کودک و اموزش دوخت جیب میباشد.

با دوره های آموزش خیاطی هنرانه تبدیل به یک خیاط ماهر شوید و کسب درامد کنید.

رضایت از خرید هنرجویان عزیز دوره های آموزش خیاطی را در لینک زیر مشاهده کنید

مشاهده رضایت از خرید مشتریان

اموزش خیاطی

چرا من باید دوره های آموزشی هنرانه را بخرم ؟

تیم هنرانه مدام در تلاش است تا به روز ترین متد های خیاطی را در اختیار هنرجویان عزیز قرار دهد ، شما با دیدن دوره های آموزش خیاطی هنرانه تبدیل به یک خیاط حرفه ای میشوید ، در کنار این دوره ها مربی هر دوره در حین آموزش در کنار خپشما خواهد بود و میتوانید برای رفع اشکال خیاطی خود سوالاتتان را از مربی خیاطی حرفه ای بپرسید.

آموزش خیاطی در خانه و بدون کلاس

خیاطی و دنیای مد و لباس دنیایی است که وقتی وارد آن میشوید جذب زیبایی‌ها، تنوع، طرح‌ها، آراستگی و رنگ و لعاب آن خواهید شد. دنیای جذاب مد و لباس همیشه عاشقان و طرفداران خود را دارد.

چه کسی را میشناسید که از ظاهر آراسته لذت نبرد؟ آیا خانمی را دیده‌اید که با دیدن لباس‌های زیبا محو تماشای آنها نشود؟ تقریبا همه ما عاشق ظاهر آراسته و در نتیجه لباس‌های زیبا هستیم.

لباس‌های زیبا نتیجه کیفیت مطلوب چهار عامل است:

 • پارچه باکیفیت و مناسب برای لباس
 • خیاط با تجربه با مهارت کافی
 • مدل زیبا و مناسب با فرهنگ یک جامعه و شخصیت فرد پوشنده
 • لوازم و ابزار مورد استفاده خیاط( الگو، چخ خیاطی، اتو و …)

اگر شما هم دوست دارید همیشه لباس‌های زیبا و مطابق با مد روز داشته باشید پیشنهاد میکنیم هنر و دانش خیاطی را بیاموزید.

بعد از فرا گرفتن خیاطی هم میتوانید لباس هایی مطابق با سلیقه و میل خود بدوزید و هم میتوانید از آن بعنوان شغل خود استفاده کرده و درآمد خوبی داشته باشید.

شروع آموزش خیاطی

برای شروع خیاطی باید حتما به مراحل زیر دقت کنید و آنها را در نظر بگیرید:

1- شخصیت مناسب برای خیاطی

خیاطی هنری است که باید در کمال حوصله و علاقه انجام شود. باید دقیق باشید و بتوانید پروژه دوخت خود را تا انتها ادامه دهید. در این حین باید با همان میزان علاقه که شروع به خیاطی کردید دوخت لباس خود را تمام کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام عجله دارد تا سر و ته کاری را هم بیاورد خیاطی گزینه مناسبی برای شما نیست. برای خیاطی باید بسیار با حوصله باشید.

گزینه دیگری که باید در شخصیت خود داشته باشید و یا سعی کنید آن را رعایت کنید نظم و ترتیب است. اگر نظم و ترتیب لازم را نداشته باشید همیشه به دنبال ابزار خود هستید، پارچه هایی چروک دارید، تمرکز کافی برای انجام کار نداشته و در نتیجه بیشتر زمان خود را صرف پیدا کردن و مرتب کردن وسایل به هم ریخته خود میکنید. پس حتما این امر را درنظر داشته باشید.

مورد بعدی صبر و داشتن تعامل با افراد است. اگر خیاطی را بعنوان شغل خود انتخاب میکنید باید بتوانید امر و نهی های مشتری را در کمال صبر و روی خوش بپذیرید. گاهی اوقات مشتری شما سخت پسند است و باید لباس او را بارها تغییر دهید تا بتوانید رضایت او را جلب کنید. برای این کار پیشنهاد میکنیم کتاب های مربوط به مشتری مداری را مطالعه بفرمایید.

نتیجه بخش 1:

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. اگر به پارچه و مد و لباس علاقه زیادی داشته و فرد با شوق و ذوق و منظم و دقیقی هستید، این شغل مناسب شماست.

2- تصمیم به یادگیری خیاطی مجازی یا حضوری؟

آموزش خیاطی مانند آموزش هر مهارت دیگر به دو صورت مجازی و حضوری  انجام میشود. هر کدام از این روش ها محسنات و معایب خود را دارند.

دوره های حضوری وقت گیر هستند و محدودیت مکانی و زمانی دارند. اگر شاغل باشید احتمالا به سختی میتوانید به دنبال آموزش حضوری خیاطی بروید. شاید مربی مورد نظر شما در شهر شما نباشد و شما شرایط سفر به شهر مورد نظر برای آموزش خیاطی را نداشته باشید.

اموزش خیاطی

رفت و آمد به کلاس های خیاطی بسیار وقت گیر هستند و وقت زیادی از شما در این مسیر گرفته میشود. اکنون به ارائه اطلاعاتی در رابطه با دوره ‌های مجازی به شما میدهیم:

مزایا و معایب دوره مجازی آموزش خیاطی

برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که چطور میتوانم غیر حضوری در دوره ها و کلاس های مختلف شرکت کنم ؟ خب برای پاسخ به این سوال جواب های زیادی می توان داد. مثلا کلاس های آنلاین و مجازی که شما می توانید با استفاده از اینترنت و یک سیستم مانند لپتاپ یا تلفن همراه از این دوره ها بهره مند شوید ، اما باید این نکته را بدانید که دوره های مجازی مزایا و معایبی دارند که در مطلب زیر به آن می پردازیم .

مزایا:
 • مختصر و مفید

امروزه اکثر مدرسان رشته خیاطی برای آموزش مطالب از کلاس های آنلاین استفاده می کنند . مختصر سازی مطلب در ارائه آن بسیار مهم است به همین خاطر مطالبی که  در آموزش مجازی خیاطی ارائه می شود مختصر است تا مطالب غیر مهم جانشین مطالب ضروری نشوند . برای کسانی که از استفاده ی شبکه های اجتماعی لذت می برند آموزش های آنلاین از بهترین گزینه‌ها است. برترین مطالب با بهترین نحوه ممکن بیان میشود  اضاقهه گویی پرهیز میشود.

 • در دسترس و بروز

آموزش های مجازی با در دست داشتن رسانه ها می توانند به آسانی نیازهای مخاطبان را برطرف کنند . . به همین خاطر شما با داشتن یک گوشی هوشمند به راحتی می توانید در هر ساعت از شبانه روز به یادگیری ادامه دهید. در اینستاگرام، تلگرام، اموزش بصورت DVD و … میتوانید به راحتی از آموزش مجازی خیاطی استفاده کنید.

 • محدودیت زمان و مکان نداریم

شما می توانید با استفاده از آموزش های مجازی در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی نامحدود داشته باشید. یعنی هرموقع دوست داشتید فیلم های آموزشی را ببینید و سوالات خود را از مربی بپرسید. هرجایی هم که دوس داشتید میتوانید فیلم را جلو عقب کنید تا قسمت مورد نظر و نکته‌های تدریس را برای خود چند بار تکرار کنید. جالب است بدانید دوره های آنلاین 60 درصد کمتر از تدریس های سنتی وقت می گیرد و مفیدتر است.

دوره های حضوری محدودیت زمان و مکان دارد اما دوره های مجازی اینطور نیستند. و میتوانید این مهارت را با  برترین مربی خیاطی که شاید در شهر شما و در دسترستان نباشد آموزش ببینید.

 • هزینه کم و گزینه ای اقتصادی

دوره های آموزش مجازی خیاطی (آنلاین) هزینه‌ای کمتر از یک پنجم هزینه های کلاس های حضوری دارند به همین خاطر این دوره ها راهی برای صرفه جویی و سرمایه گذاری مناسب می باشند.

 • مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله

کلاس های آموزشی آنلاین خیاطی نیاز به انگیزه ی بالا برای پیشرفت در دوره های مجازی دارد . این نوع آموزش ها برای افراد شاغل و یا مادرانی که فرزند خردسال دارند بسیار ایده آل و منحصر به فرد است زیرا این کلاس ها ضبط می شوند بنابراین افراد می توانند در هر زمان که بخواهند آنها را دانلود کرده و مشاهده کنند .

 • روال آموزشی اصولی و مدون

هر دوره فرآیند آموزشی و روال یادگیری دارد. برخی درس‏ها ممکن است پیش نیاز دیگری باشند و یا برای یادگیری بهتر و اصولی لازم باشد فراگیر در طول دوره آزمون بدهد و ارزیابی شود.

 • ارتباط با مربی در هر زمان و رفع اشکال

در هر زمان که وقت کردید فیل های آموزشی را ببینید میتوانید سوالات خود را از مربی بپرسید و ایرادات و اشکالات خود را رفع کنید.

معایب:

تنها عیبی که میتوان به آموزش مجازی وارد نمود این است که شاید هنرجو با استاد تعامل نداشته باشد. اگر برگزار کنندگان دوره های مجازی این مشکل را برطرف کنند و مربی از هنرجویان پشتیبانی کند میتوان گفت که دوره های مجازی بسیار بهتر از دوره های حضوری هستند.

نتیجه بخش 2

استفاده از دوره های مجازی بسیار منطقی تر از دوره های حضوری است. اما باز انتخاب شما و بر اساس میل شما است. بعد از انتخاب یکی از این دو روش باید به جستجوی آموزش مورد نظر خود باشید.

3- تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز خیاطی

ابزار خیاطی باعث میشود که سرعت و کیفیت خیاطی شما بالا یا پایین باشد. داشتن میز کار، اتو بخار مخزن دار (اتو سرد)، قیچی بسیار تیز و حرفه‌ای، اتو سرد، سردوز عالی و چرخ خیاطی مناسب، 6 موردی هستند که اگر تمام آنها را داشته باشید در کنار مهارتی که کسب میکنید صددرصد میتوانید بهترین لباس‌ها را با عالی ترین دوخت‌ها انجام دهید.

۱-پارچه

یکی از عوامل مهمبرای زیباتر بودن لباس پارچه است. کههم جنس آن مهم است و هم طرح و البته قیمت. همیشه به یاد داشته باشید در ابتدای راه و برای دوختاولین ها از پارچه گران استفاده نکنید تا در دوخت ترسی نداشته باشید. همیشه مقداری پارچه ارزان قیمت برای خود د داشته باشید تا به راحتی بتوانید هر لباسی را بدوزید. این نکته خیلی در دوخت به شما شجاعت میدهد.

سعی کنید پارچه فروشی های منصف که تنوع طرح و قیمت پارچه ای دارند را پیدا کنید و به خاطر بسپارید. مثلا در تهران پارچه فروشی های خیابان گاندی، تجریش، کوچه برلن و مولوی از جمله پارچه فروشی هایی با تنوع پارچه بالا هستند.

البته پارچه فروشی های آنلاین نیز به تازگی حضور پررنگی در فضای مجازی دارند که در نوع خود طرفداران زیادی را جذب کرده و فروش خوبی دارند. پس این گزینه را هم برای تهیه پارچه در نظر داشته باشید.

۲-قیچی کاغذ و پارچه و نخ بُر در انواع مختلف

همانطور که گفتیم خیاطی هم حوصله میخواهد و هم صبر. قیچی از آن مواردی است که اگر باکیفیت و تیز نباشد حوصله شما را حسابی سر میبرد. پس اصلا در تهیه قیچی خوب، خساست به خرج ندهید و سعی کنید عالی‌ترین نوع آن را در حد توان و شرایط خود تهیه کنید.

یک قیچی کاغذ برای برش الگو و … تهیه کنید و به هیچ عنوان از قیچی پارچه برای برش کاغذ استفاده نکنید چون کند میشود.

یک نخ بُر هم تهیه کنید تا به راحتی و باسرعت بتوانید نخ های اضافی لباس را بچینید.

۳-دفتر، مداد، پاکن و تراش

یک دفتر مخصوص تهیه کنید تا همیشه نکاتی که یاد میگیرید یادداشت کنید. اینروزها آموزش مدلهای مختلف در سایت ها و شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده است. البته باید پیج ها و سایت های مفید و تایید شده را پیدا کنید تا اشتباه آموزش نبینید. پیج اینستاگرام هنرانه نیز از آن دسته پیج هایی است که رفتن به آن دست شما است اما بیرون آمدن از آن با خداست :))

پس سعی کنید تا میتوانیدمدلها و الگوهای مختلف را در دفتر خود بکشید و آنها را مرور کنید تا کم کم الگوشناسی بسیار قوی داشته باشید.

۴- خط کش -اشل خیاطی – پیستوله برای رسم منحنی ها

این موارد بیشتر برای کشیدن الگوی اولیه به کار می‌روند. یعنی اگر از الگوی آماده برای خیاطی استفاده میکنید لازم نیست هر سه مورد را حتما تهیه کنید. اما داشتن آنها بی‌فایده نیست.

۵-نخ و سوزن و نخ کوک

برای هر نوع پارچه باید از نخ مناسب استفاده کرد. مخصوصا برای پارچه های کشی و ژرسه باید ازنوع مناسب نخ پلی استر استفاده کرد. اما رعایت نکردت نوع نخ متناسب با پارچه خیلی مساله تاثیر گذاری نیست و میتوانید ازهر نخی که در دسترس شماست برای دوخت استفاده کنید.

۶-بشکاف و نخ چین

۷- کاربن مخصوص پارچه

کاربن هایی به رنگ سفید یا کرم برای پارچه است تا بتوانید به راحتی الگو را روی پارچه کپی کنید و پارچه شما رنگی نشود.

۸- کاغذ الگو

کاغذ الگو مات یا روغنی در رنگ های نارنجی یا کرم روشن و یا سفید ارائه میشود. برای کپی کردن الگوی اصلی و یا کشیدن الگو استفاده میشود.

۹-سوزن ته گرد یا مرواریدی

این نوع سوزن در انواع مرواریدی و … ارائه میشود. اگر کیفیت خوبی نداشته باشد پارچه شما نخ کش میشود پس مراقب این مساله باشید.

۱۰-چسب کاغذ و نواری

برای چسباندن الگو ها به یکدیگر استفاده میشود.

۱۱-صابون، ماژیک یا خودکار پارچه

برای علامت زدن قسمت های مختلف پارچه و یا کپی کردن الگو روی پارچه استفاده میشود. ماژیک و خودکار مخصوص پارچه حرارتی است. یعنی با حرارت بدن یا اتو از بین میرود و پارچه شما کثیف نمیشود.

۱۲- رولت خیاطی

از این ابزار هم برای کپی استفاده میشود.

۱۳- چرخ خیاطی

در انواع خانگی و صنعتی ارائه میشود. اگر فقط برای خود خیاطی میکنید چرخ خیاطی خانگی مناسب است. اگر خیاطی شغل شما است و میخواهید خیاطی سنگین انجام دهید نوع صنعتی آن بهتر است. برای آشنایی با بهترین چرخ خیاطی بازار این مقاله را بخوانید.

۱۴-متر خیاطی

خیاطه و مترش! پس متر استاندارد و ترجیخا پارچه‌ای یکی از ضروری ترین گزینه هاست.

۱۵-لایی چسب و زانفیکس

لایی ها مثل لایی پرشین، لایی چسب و … در رنگهای مختلف. و زانفیکس در انواع کاغذی،معمولی و پودری از ابزار هایی است که باعث میشود لباس حرفه‌ای و تمیز تری داشته باشید.

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۷ رای

محصولاتی که اخیرا مشاهده کرده‌اید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
آکادمی هنرانه
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
آکادمی هنرانه