الگو خیاطی بالاتنه و آستین پایه یک سایزی

قیمت اصلی 130,000تومان بود.قیمت فعلی 110,000تومان است.

الگو یقه آماده برش و دوخت

قیمت اصلی 450,000تومان بود.قیمت فعلی 430,000تومان است.

الگو بالاتنه آستین و شلوار کودک

قیمت اصلی 600,000تومان بود.قیمت فعلی 550,000تومان است.

الگو خیاطی

الگو و الگو لباس یکی از کلیدی ترین ابزار دوخت لباس است که هنرانه همواره تلاش خود را نموده است تا هزاران الگوی خیاطی با کیفیت و اورجینال را در خدمت هنرمندان عزیز کشور قرار دهد تا دوخت را بتوانید دوخت لباس را توسط این الگوها با بهترین کیفیت انجام دهید. شما میتوانید با استفاده از الگو خیاطی هنرانه ، لباس های عالی و بدون عیب و ایراد برای خود بدوزید ، اگر میخواهید الگو خیاطی حرفه ای برای لباس خود داشته باشید و نمیدانید کدام الگو را انتخاب کنید ، همین حالا با مشاورین الگو هنرانه تماس بگیرید ، تا به بهترین نحو ممکن شما عزیزان را راهنمایی کنند. این وظیفه ما است که شما را از صفر تا صد یعنی از زمان خرید الگو خیاطی تا زمان که قصد دارید الگو خیاطی را برای دوخت لباس استفاده کنید شما را راهنمایی کنیم.

تولیدی، مزون، خیاطی شخصی و … فرقی ندارد و میتوانید به راحتی از الگوهای هنرانه استفاده کنید. محصولات هنرانه توسط مربی‌های مجموعه هنرانه دارای پشتیبانی هستند و بااستفاده از آنها میتوانید سرعت و کیفیت بیشتری در شغل خود داشته باشید.

خرید الگو خیاطی با در نظر گرفتن 7 نکته مهم

خرید بهترین الگوی آماده خیاطی همیشه دغدغه خیاطان و علاقمندان به خیاطیاست. آنها دوست دارند حالا که تصمیم گرفته اند وقت خود رابرای الگوکشی هدر ندهند، الگویی بی نقص با تنخور عالی داشته باشند تا بهترین لباس ها را بدوزند.

تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله به شما نکاتی را آموزش بدهیم تا با در نظر گرفتن آنها قبل از خرید الگو آماده خیاطی، بهترین انتخاب را داشته باشید.

1- به قدمت و اصالت فروشگاه دقت کنید !

 • حتما این نکته را در نظر بگیرید که از فروشگاهی الگو خیاطی خود را تهیه کنید که پیشینه موفق و طولانی در این زمینه داشته باشد. خیلی مهم است که این فروشگاخ اینترنتی یا پیج و کانال، همین امروز و ماه و سال کار خود را شروع کرده است یا سالها در این زمینه فعالیت داشته است.
 • قدمت فعالیت در هر پیشه‌ای بسیار مهم است چرا که آن تیم به مرور زمان با مشتریان زیادی سر و کار داشته و سعی کرده تا باتوجه به نظریات و تجارب خود، مشکلات محصول خود را به کمترین میزان ممکن برساند و سطح کیفیت خدمات و محصولات خود را بالا ببرد.
 • مزیت دیگر این است که طولانی بودن سابقه فروش این فروشگاه نشان دهنده این است که تعداد مشتریان راضی بسیار بیشتر از مشتریان ناراضی آنها بوده و به اصطلاح کاردرست بوده اند که توانسته اند اینهمه سال دوام داشته باشند و فعالیت کنند و همین خیال ما را راحت میکند.
 • سومین مزیت خرید الگو از این نوع فروشگاه ها این استکه شما مطمن هستید بعد از سفارش و پرداخت پول، حتما سفارش و محصولتان به دستتان میرسد. حتما شما هم پیج های زیادی را دیده یا شنیده اید که بعد از پرداخت،دیگر جواب مشتری را نمیدهند و کلاهبرداری میکنند. این فروشگاه ها به چندماه فعالیت بیشتر دوام نمی‌آورند چون ازآنها شکایت میشود و مجبور میشوند تا پیجشان را ببندند. 

2- الگویی را تهیه کنید که قبلا نمونه دوزی و تست شده است

 • تا دلتان بخواهد الگوی آماده خیاطی وجود دارد و به لطف فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، فروشندگان زیادی دارد. حالا ما میمانیم و اینهمه گزینه پیش رو! پیشنهاد ما به شما این است الگویی راانتخاب کنید که قبلا توسط خود فروشنده و یا مشتریان آنها دوخته شده باشد و تصاویر این نمونه دوخت ها در پیج یا سایت آنها موجود باشد.
 • در اصل بخش رضایت مشتریان این فروشگاه باید پر از نمونه دوخت و نظرات مشتریان باشد. اگر این گزینه در سایت یا پیج آنها موجود بود نشان میدهد که پروسه فروش الگوی آن فروشگاه آنقدر موفق و رضایت‌بخش بوده است که مشتری بعد از دوخت از الگوی خود راضی بوده و تصویر آن را از شدت رضایت برای آن فروشگاه فرستاده است.
 • از روی تصاویر و پیام ها و کامنتهای مشتریان به راحتی میتوانید پی به اصولی و کاربردی بودن الگوها ببرید. کامنتهای پیج یا قسمت نظرات سایت را بخوانید و در تصمیم گیری خود به آنها دقت کنید. اگر پیجی کامنتهای خود را بسته است یعنی باید زود از آن پیج فرار کنید 🙂 چون یا پولتان را میگیرند و محصولی به شما نمیدهند یا اینکه انقدر الگوهایشان افتضاح است که چیزی جز اعتراض در کامنتها دریافت نمیکنند !

3- انتظار معجزه از الگوی آماده نداشته باشید !

معجزه اول : من خیاطی بلد نیستم پس الگو آماده میگیرم تا بتوانم خیاطی کنم !

 • توجه توجه توجه ! قرار نیست الگوی آماده برای شما معجزه کند! یعنی چی؟ یعنی اینکه شما اگر خیاطی بلد نیستید نباید پیش خود فکر کنید که الگو آماده را تهیه میکنید و بعد میتوانید لباس بدوزید! خیر به هیچ وجه اینطور نیست! بیایید این مورد را بیشتر بررسی کنیم.
 • دو فرد با اسم مریم و سارا را در نظر بگیرید. مریم با الگوی آماده کار میکند و سارا خودش الگوکشی میکند.
 • مریم با توجه به اندازه‌های شخص مورد نظر (دورسینه، کمرو باسن)  سایز متناسب را از روی جدول سایزبندی الگو  انتخاب میکند. اندازه های الگو را کنترل میکند و بعد به برش و دوخت میپردازد.
 • سارا تمام اندازه‌های فرد مورد نظرش را میگیرد (کارو جلو و پشت، سینه، کمر، باسن، طول سینه، سرشانه، فاصله سینه، قد بالاتنه پشت و جلو و ….) و بعد با توجهبه متد خودش، بوسیله خطکش ها و ابزارهایش و فرمول ها و ضرب و تقسیم‌ها، الگوی مناسب با اندازه‌های این فرد را میکشد و بعد به برش و دوخت میپردازد.
 • دقت کردید؟ تنها تفاوت کار آنها در الگو بود. هردوی آنها با خیاطی آشنا هستند و مریم اگر خیاطی بلد نبود نمیتوانست برش و دوخت را انجام دهد پس لطفا اصلا انتظار معجزه از الگوی آماده نداشته باشید. به هرحال باید آشنایی اولیه با خیاطی  و دوخت بالاتنه و لقی ها و … داشته باشید. الگو آماده فقط کار شما را سریع‌تر، لذت‌بخش‌تر و حرفه‌ای تر میکند و تنخور لباسهایتان بسیار زیباتر و مزونی میشود.

معجزه دوم : من الگو آماده را میذارم روی پارچه و مستقیم برش میزنم تازه ایراد اندامی هم دارم !

این معجزه زمانی رخ میدهد که شما بخواهید سری دوزی و تولید  استفاده از الگوی آماده داشته باشید. اما اگر برای شخصی دوزی دارید الگوی آماده تهیه میکنید باید ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

دومین معجزه ای که نباید از الگوی آماده بخواهید بحث زیر است:
 • خیلی‌ها میگویند من ایراد اندامی دارم آیا این ایراد اندامی روی الگو اعمال شده ؟!!! اگر به منطق خود مراجعه کنید میبینید که الگوی آماده اندازه‌ای استاندارد دارد و بدون ایراد. این اندام شماست که ایراد دارد پس باید شما خودتان ایراد اندامی خود را روی الگو پیاده کنید. چرا که اگر مثلا ایراد اندامی باسن بزرگ روی الگو پیاده شود، پس فقط کسانیکه ایراد اندامی باسن بزرگ داشته باشند میتوانند از این الگو استفاده کنند.
 • پس مسلما و معقولا، اگر میخواهید شخصی دوزی کنید باید الگوی آماده را قبل از استفاده با اندازه‌های شخص مورد نظرکنترل کنید و اگر لازم بود تغییرش دهید. همانطور که اگر الگوکشی میکنید باید ایرادات اندامی را روی الگو پیاده کنید. در رابطه با الگوی آماده هم به همین شکل است.
 • معمولا برای شخصی‌سازی و استفاده از الگو جزوه همراه با الگو ارسال میشود. 
 • الگوی آماده اگر اصولی باشد تنخور فوق العاده‌ای را به شما میدهد اما انتظارمعجزه در بحث اندازه ها نداشته باشید. 🙂
 • اگر کسی گفت الگوی ما برای شخصی دوزی هم به هیییچ گونه تغییری احتیاج ندارد بدانید که متاسفانه با یک فروشنده‌ی دروغگو که فقطبه فکر تبلیغ محصول خودش میباشد روبه‌رو هستید ! این ادعا برای کار تولیدی و سری دوزی درست است اما برای شخصی دوزی خیر .

4- سمت الگو خیاطی آماده بدون پشتیبانی نروید !

 • تمام کسانیکه الگوی خیاطی تهیه میکنند بار اولی است که میخواهند با این نوع الگوها کار کنند. و بیشتر از نیمی از آنها موقع کار با الگوها به سوال برمیخورند. اگر فروشگاه الگو ، پشتیبانی نداشته باشد، مشتری نمیداند در آن وضعیت با الگو و سوالش چه کند و کارش پیش نمی‌رود. ولی اگر پشتیبان داشته باشند میتوانند سریعا با ارتباط با پشتیبانشان سوالشان را برطرف کنند و به ادامه دوخت و دوز خود بپردازند.
 • توجه کنید که این پتیبان فقط در رابطه با خود الگو سوالات شما را پاسخ میدهد و باقیموارد مثل برش و دوخت و … بر عهده او نیست.
 • یک پشتیبان باتجربه و دلسوز به شما کمک میکند تا بهترین خروجی را از الگوی خود داشته باشید و هزینه و زمانی که روی الگو کرده‌اید به بهترین شکل ممکن به بار بنشیند.

5- الگوی اصولی و معتبر تهیه کنید

اصولی بودن و اعتبار یک الگوی خیاطی صرفا با ادعای فروشنده‌ی آن تایید نمیشود و نشان دهنده‌ی بهترین الگوی آماده خیاطی نیست. شما حتما باید به بخش نظرات مشتریان و نمونه دوخت هنرجویان آن مجموعخ مراجعه کنید و بعد باخیال راحت به آنها اعتماد کنید یا نکنید.

این را بدانید که اگر مجموعه‌ایدارد اصولی و مرتب کار میکند ، محصول اصولی و معتبری نیز به مشتریان خود ارائه میدهد. پس اگر جایی الگوهایی ارزان قیمت تر دیدید ولی مواد گفتهشده مثل نظریات مشتریان، نمونه دوخت، پشتیبانی و … را نداشتند به این فکر کنید که پارچه‌ی نازنینتانرا ممکن است به سطل آشغال هدایت کنید متاسفانه !

6- الگوی پایه بدون مدل تهیه کنید

حتما این نکته را هم در نظر بگیرید که الگوی پایه بدون مدل را میتوانید برای انواع و اقسام لباس‌ها استفاده کنید و فقط کافیست تا مدل خود را روی آن پیاده کنید. اما اگر الگوی مدل دار تهیه کنید فقط میتوانید همان یک مدل خاص را با الگوی خود بدوزید. مثلا با الگو آماده بالاتنه پایه تجاری یا ABM میتوانید هر مدل لباسی اعم از مانتو، شومیز، پالتو، کت، سرافون، لباس عروس و یا لباس مجلسی بدوزید و فقط کافیست تا مدل موردنظر خود را روی آنها پیاده کنید.

اما مثلا با الگو پیراهن نخی زنانه اِلارا میتوانید فقط همین یک مدل را بدوزید چون الگوی پایه نیست و مدل در همه جای آن اعمال شده است.

7- متد مهم نیست!

دوستان عزیزم توجه داشته باشید که فرقی ندارد شما خیاطی را با چه متدی آموزش دیده اید، چون متد فقط در بحث الگوکشی مطرح است. اگر بهترین الگوی آماده خیاطی را باتوجه به نکاتی که گفتیم پیدا کردید اما متدش با متد شما یکی نبئد هیچ مشکلی ندارد. چرا اکه دوخت و نکات دوختی در تمام متدها یکسان است. فقط اندازه گیری و نحوه الگوکشی در متدها متفاوت است و به شما الگوهایی با تنخورهای مختلف میدهند که با وجود الگوی آملده دیگر این موضوع مطرح نیست.

همان کارها و مراحلی که بعد از الگوکشی انجام میدهید اکنون روی الگو آماده خیاطی خود پیاده کنید. با رعایت تمام اصول ، نکات و مراحلی که قبلا رعایت میکردید و انجام میدادید.

پس با رعایت 7 نکته بالا میتوانید بهترین الگوی آماده خیاطی را انتخاب کنید و کیفیت دوخت و خیاطی خود را بالا ببرید.

لازم به ذکر است که الگوهای خیاطی هنرانه تاکنون توسط بیش از 3000 کسب و کار مثل تولیدیها، مزونها و یا خیاطی ها تهیه شده است و علاقمندان خیاطی با انتخاب مجموعه ما و تهیه این الگوها همیشه ما را مورد لطف خود قرار داده اند و با ارسال تصاویر نمونه دوخت خود رضایتشان را به ما انتقال داده اند.

امیدواریم شما هم با انتخابی درست متناسب با نیازتان بتوانید زیباترین لباسها را بدوزید و کسب و کار خود را ارتقا دهید و برای شما هم باعث افزایش درآمد و بهره وری باشیم. 

 

الگو رایگان خیاطی

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵۵ رای

دیدگاهی در مورد “الگو خیاطی

 1. فرح محمدی دوست گفت:

  سلام خدمت تیم مجرب هنرانه
  از شما ممنونم برای ارائه الگوهایمرتب و خوش دوختتون
  بنده برای مزونم ازشما الگوی بالاتنه تهیه کردم و خداروشکر خوب بودن
  تشکر ویژه از خانم صالحی استاد عزیزم دارم که خیلیراهنماییکردن بنده رو
  امیدوارم روز به روز موفق تر باشید

  1. admin گفت:

   خواهش میکنم دوست عزیز، نظر لطفتون هست

 2. مریم فرشچی گفت:

  من پک الگو ده سایزی رو سفارش دادم
  واقعا عالی بود
  ممنونم ?❤️

  1. admin گفت:

   خواهش میکنم دوست عزیز

 3. Sanam گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا من هنوز موفق ب خرید نشدم ولی انشالله بتونم خرید کنم

  1. admin گفت:

   حتما دوست عزیز، همه ما منتظرتون هستیم

 4. نرگس گفت:

  سلام به گروه هنرانه. واقعا بابت الگوهای عالی تون ممنونم. من از الگوی بالاتنه استفاده کردم و واقعا راضی هستم

 5. نرگس گفت:

  با سلام به گروه هنرانه. از شما بابت الگوهای عالی تون ممنونم. من از الگوی یک سایزی بالاتنه و آستین استفاده کردم و واقعا راضی هستم.
  براتون آرزوی موفقیت روزافزون رو دارم.

  1. admin گفت:

   خیلی خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم
   سلامت باشید

 6. زهرا گفت:

  سلام به تیم عزیز هنرانه من از پیج شما خیلی استفاده میکنم و خیلی چیزا از خانم صالحی عزیز یاد گرفتم امیدوارم سالم و سلامت باشن

  1. admin گفت:

   ممنونم ، خیلی لطف دارید
   سلامت باشید ?❤️

 7. Maryam گفت:

  واقعا الگوهاتون عالی و دقیق هستن.بسته بندی هاتون خیلی مرتب بود من واقعا لذت بردم????

  1. admin گفت:

   مریم عزیز خیلی لطف دارید ، خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم ?❤️

 8. آرزو خواجوند گفت:

  عاااالی عاااالی عاااااالی فقط همین

  1. admin گفت:

   خانم خواجوند عزیز ممنون از لطف شما
   باعث افتخاره که از الگوها راضی هستین

 9. ثنا معصومی فر گفت:

  سلام من الگوی بالاتنه زنانه و تیشرت مردانه و الگوهای کودک رو از شما تهیه کردم بسیار عالی بودن ممنون از برخورد عالی شما و سپاس ویژه از خوش قولی و زمان سریع ارسالتون?????

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون از اعتماد شما

 10. باوی گفت:

  وااای عالی هستین شما منکه خیلی راضی بودن????

  1. admin گفت:

   لطف دارید دوست خوبم خداروشکر که راضی هستید

   1. غزت گفت:

    سلام من الگوی شلوار راحتی خانم سایز بزگ میخوام چکار کنم راهنمایی کنید

 11. پریسا گفت:

  الگوهاتون عالیه من خرید نداشتم اماتو اینستا شمارودنبال میکنم کارای رایگانتونو که میذارین استفاده میکنم ممنون خدابتون برکت بده

  1. admin گفت:

   ممنون از همراهی شما دوست خوبم

  2. ناشناس گفت:

   سلام میشه ادرس پیج رو بگید

 12. Elhamtork گفت:

  عالی بدون ایراد بدون پرو واقعا مرسی?

  1. admin گفت:

   لطف دارید خوشحالیم راضی هستید از الگوها??

 13. فرشته رضائی گفت:

  شما عالی هستین

  1. admin گفت:

   محبت دارید دوست خوبم

 14. فرشته رضائی گفت:

  کارتون درست و عالیه.من از شما پک کامل گرفتم . عالی هستین

  1. admin گفت:

   شما لطف دارید? خیلی از رضایتتون از الگوهای خیاطی خوشحالیم

 15. رقیه پیله ور گفت:

  سلام
  منم قصد خرید الگوهای شمارو دارم و مطمئنم مث اموزشاتون الگوهاتونم عالی باشه

  1. admin گفت:

   سلام خانم پیله‌ور لطف دارید
   در خدمتتون هستیم

 16. خیاطی زمرد گفت:

  سلام وخسته نباشید ان شاءالله باکدتخفیف الگوهای بالاتنه میخوام

  1. admin گفت:

   سلام سلامت باشید عزیزم
   انشالله در خدمتتون هستیم

 17. فاطمه گفت:

  واقعا هم الگوهاتون و هم آموزشهاتون و از همه مهمتر خودتون که اینهمه پر مهر پاسخگو هستید عالی هستید از وقتی که از الگوهای شما استفاده میکنم دیگه نیازی به پرو نداره لباسهایی که می دوزم

  1. admin گفت:

   عزیزم خیلی لطف دارین ? خیلی از رضایتتون خوشحالیم و از اعتماد شما ممنونیم

 18. نجمه اسلامی گفت:

  سلام. من از شما الگوی اسلش و هودی و سرهمی زیر دکمه ایی نوزاد را گرفتم. بسیار بسیار تنخور عالی داشت. ممنون از شما انشاالله هر ماه یک پک الگو را میگیرم و به راحتی دوخت میزنم.

  1. admin گفت:

   سلام خانم اسلامی عزیز لطف دارین مرسی در خدمتتون هستیم ?

 19. زهراگلچین گفت:

  شما بی نظیرید

 20. سمیرا سادات آموسی گفت:

  منکه خیلی راضی ام، هم از آموزش های پیجشون هم الگوهایی که خریداری کردم عالیه. یک دنیا سپاس???

  1. admin گفت:

   سلام ممنون دوست عزیزم لطف دارین?

 21. فاطمه علیجانی گفت:

  من چند ساله از الگوهای بالاتنه ی هنرانه استفاده میکنم حقیقتا خیاطی خیلی برام لذت بخش و راحت شده

 22. فاطمه گفت:

  سلام من ازالگوهای بدون پنستون خریداری کردم عالین دستتون درد نکنه

  1. admin گفت:

   سلام ممنون از انتخاب و نظرتون دوست عزیز

   1. ستاره گفت:

    سلام ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم بعضی میگن الگوهای مولر مناسب ایرانی ها نیست الگوی خیاطی،باید مناسب سازی شده برای اندام ایرانی باشه و زمان دوخت رو تن فرد عالی بایسته درسته؟؟

 23. رقیه پیله ور گفت:

  خیلی مشتاقم از الگوهاتون استفاده کنم

 24. ناشناس گفت:

  الان من کد تخفیف دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید