مقاله

زیرانداز نوزاد برای تعویض پوشک مناسب برای مسافرت

زیرانداز نوزاد

دوخت زیرانداز نوزاد برای تعویض پوشک

وسایل مورد نیاز برای تعویض پوشک نوزاد حجم زیادی دارند. در مسافرت یا خارج از خانه به همراه داشتن وسایل تعویض پوشک مشکل است. مادران نیاز به زیر اندازی دارند که حجم کمی را اشغال کند و همچنین وسایل زیادی را در خود جای دهد. در اینجایک مدل زیرانداز نوزاد آموزش داده شده که بزرگ است و در عین حال می توانید از آن به عنوان کیف وسایل پوشک استفاده کنید. حتی می توانید در صورت استفاده الیاف در دوخت آن، به جای تشک بازی نیز مورد استفاده قرار دهید فقط کمی جا گیر خواهد شد.

زیرانداز نوزاد برای تعویض پوشک

وسایل مورد نیاز

پارچه در دو مدل طرح دار و ساده
پلاستیک متری
نوار اریب
الیاف متری
چرخ خیاطی

 

الگو

برای کشیدن الگو به یک دایره بزرگ احتیاج داریم. قطر دایره باید به اندازه ای باشد که نوزاد به راحتی بر روی زیرانداز نوزاد قرار بگیرد. و با غلت زدن از روی آن خارج نشود. بر روی کاغذ الگو یا روزنامه این دایره را بکشید. به اندازه 20 تا 25 سانت از اطراف الگو را جدا کنیدبرای حاشیه زیر انداز. برای برش پارچه، الیاف و پلاستیک از همین الگو استفاده می شود.

الگوی تشک

برش پارچه

الگو را بر روی پارچه بگذارید. از هر تکه دو تا نیاز داریم . بهتر است پارچه مورد استفاده برای حاشیه و برای دایره مرکز از دو طرح مختلف باشند اینگونه تشک زیبا تری خواهید داشت. الگوی دایره شکل مرکز تشک را بر روی پارچه ساده و الگوی حاشیه را بر روی پارچه طرح دار قرار دهید. اگر می خواهید از الیاف برای نرم شدن زیرانداز استفاده کنید الگو را بر روی الیاف متری قرار دهید و از هر الگو یک تکه آماه کنید. اما استفاده از الیاف حجم زیر انداز را زیاد می کند و در کیف فضای زیادی اشغال می کند. در صورت استفاده از الیاف تشک نرمی خواهید داشت و می توانید از زیرانداز نوزاد به عنوان تشک بازی هم استفاده کنید. از پلاستیک نیز یک تکه نیاز داریم.

برش پارچه

روش دوخت

برای تزیین زیرانداز نوزاد می توانید از هنر تکه دوزی برای تزیین دایره وسط زیر انداز استفاده کنید. ابتدا تکه های پارچه ای را که برای تکه دوزی آماده کرده اید بر روی دایره وسطی بدوزید. سپس الیاف و پلاستیک برش زده شده را به آن بدوزید.دایره ای که برای حاشیه برش زده شده بود را نیز به الیاف و پلاستیک بدوزید. دایره مرکزی مربوط به روی زیرانداز را به حاشیه وصل کنید قسمت زیر را نیز به همین صورت بدوزید. در آخر قسمت بالایی زیر انداز را به قسمت زیرین بدوزید. برای پوشاندن درز لبه زیرانداز از نوار اریب استفاده کنید. همچنین برای ثابت شدن دایره مرکزی بر روی قسمت درز نوار اریب بدوزید. به این صورت قسمت پشت و جلوی تشک به هم وصل می شوند. می توانید با استفاده از پایه اریب زن و پارچه، خودتان نوار اریب بسازید.

 

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید