آموزش خیاطی, استایل و تیپ

با این نکات همیشه میدانیم که چه بپوشیم

لباس چی بپوشم

لباس چی بپوشم، مختص خانم ها

لباس چی بپوشم؟ لباس ندارم؟ همه لباس هام تکراری شدن؟ پول ندارم لباس جدید بخرم؟

چقد این جملات برای شما آشنا هستند یا نه بهتر است بگویم چقدر تکراری هستند و اعصاب   خود و اطرافیانیان را خورد می کنیم.

باور کنید این جملات فقط مختص خانم ها نیست و آقایان هم به کرات استفاده می کنند لااقل الان که همه چیز جا به جا شده از زبان مردان هم این جملات را می شنویم.

البته چیز بدی هم نیست خوب لباس  و لباس پوشیدن بخش اساسی زندگی و ظاهر یک انسان است و یک انسان متمدن امروزی قاعدتا باید به سر و وضع خود برسد. درست لباس پوشیدن و خوش پوش بودن برای شخصیت، موقعیت کاری، روابط اجتماعی و غیره.. شان و منزلت می آورد.

اما با همه این توصیفات خوب حالا واقعا چی بپوشیم که در مهمانی آبرو ریزی نشود، در محیط کار انگشت نما نشویم و در خیابان مضحکه نشویم.

هر کدام از این موارد مبانی خودش را دارد اما ما در این مطلب مبانی اولیه مد و لباس را از ساده شروع می کنیم .

 

لباس ما زن ها…

درست است لباس زن ها از مرد ها هم بیشتر  و هم پیچیده تر است، دلیل آن را هم می دانیم چیست!

 زن زنانگی و ظرافت دارد و باید زیبا جلوه کند و برای زیبایی باید وقت بگذارد، دقت کند و از همه مهم تر متنوع باشد. یکی از ترفند های زنانگی متنوع بودن است.

در اینستاگرام که گشت و گذاری می کنم، گاهی زیر نویس ها را می خوانم، به خواننده ی زنی ایراد گرفته بودند که چرا همیشه مو های خود را به یک سبک میکاپ می کند. خسته نشده ما که خسته شده ایم.

بله تنوع رمز اساسی در مد و لباس پوشیدن است. اما چه کار کنیم که همه معیار ها کنار هم درست جا بگیرند و ما را یک زن کامل، ظریف و زیبا جلوه دهد.

 

خودشیفته باش، اما  بیمار نباش

خود شیفته بودن یک نوع بیماری است یک نوع اختلال شخصیتی است اما باور بفرمایید قصد ترویج بیماری های روانی و شخصیتی را نداریم.

خود شیفته در لباس این است که بعد از جستجو کردن، خریدن، دوختن و مشورت کردن واقعا نیاز است که خود را با لباسی که پوشیدی دوست داشته باشی و احترام بگذاری و باور داشته باشی که این کلاه بوتر پشمی بر سر ما به همراه لباس ما زیباست و به ما می آید.

 

پول ندارم: به ارزان سرا ها و حراجی ها سر بزنید

 اگرواقعا همیشه غصه چی بپوشم را می خورید، واقعا به یک برنامه ریزی اساسی نیاز دارید. هر کاری یا هدفی که دارید ، قطعا برای شما مهم است و به دنبال آن برنامه ای به همراه  باید داشته باشی و تلاش کنی تا به هدف برسید.

دوستی داشتم که در فروشگاه پولو که برند خوبی هم می باشد،کار می کرد و آن موقع 700 هزار تومان حقوق می گرفت، یک مهمانی دعوت بود که باید موهایش با لباسش هماهنگ می شد، با توجه به اجاره خونه ای که داشت سیصد و چهل هزار تومان از پول خود را برای رنگ کردن موهایش کنار گذاشت تا حتما به هدفش برسد.

البته منظور من این نیست که مد باز باشید و پول خود را به باد دهید نه! منظور من این است اگر از افرادی هستید که مد و پوشاک برای شما اهمیت دارد همیشه در اینترنت و بین دوستان و در بازار جستجو کنید از حراجی ها و ارزان سرا ها با خبر باشید گاهی وقت ها در ارزان سر اها چیز هایی پیدا می کنید که در بهترین فروشگاه ها پیدا نمی کنید.

یا حتی خیلی از برند های معروف مثل بامیلو، پولو، باربری تخفیفات خیلی خوبی را ارائه می هند در این مواقع سری بزنید یا پولی را پس انداز کنید تا بتوانید خرید کنید. شب عید ها را فراموش نکنید پر از تخفیفاتند.

 

تنبل نباش: ورزش کن

البته برچسب تنبل برای همه نیست اما قبول کنید که برخی از ما برای رسیدن به خواسته خود هیچ کاری نمی کنیم، لباس خوب می خواهیم و دوست داریم به ما بیاید و ما را خوش استایل نشان دهد اما با وزن زیاد واقعا نمیشه!

برای این کار حتما باشگاه  لازم نیست، واقعا باشگاه لازم نیست، الان همه ما یک گوشی هوشمند داریم و به محض  روشن شدن به سمت اینستاگرام و تلگرام می رویم این برنامه ها پیج و کانال های مربوط به تناسب اندام زیاد دارند یکی از آن ها را عضو شوید بدون رفتن به باشگاه و پول دادن به مدیر برنامه یک هیکل خوب و خوش فرم بسازید.

اگر هیچ کدام از این امکانات را ندارید تنها یک نرمش ساده و طناب زدن و دراز نشست در روز بدن و هیکل شما را در عرض یک ماه تغییر اساسی می دهد.

 

 

با مدل ها قدم بردار: مقلد نباش

قصد من رسیدن به آن ضرب المثل معروف نیست که می گوید کلاغ می خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد، راه رفتن خودش را هم یادش رفت!

با مدل ها قدم بردار،یعنی از آن ها در نوع لباس پوشیدن، آرایش کردن  و ست کردن، الگو برداری کنید، چرا اینکار را انجام دهیم؟

به خاطر اینکه اکثر آن ها طراح لباس دارند و طراحان لباس می دانند که چه چیزی را باید در کجا و  چگونه پوشید،

رنگ ها خواه نا خواه به ما الهام می دهند، وقتی زیاد طراحی لباس مدل ها را ببینید سبک آن ها بر شما تاثیر می گذارد و الهامات کم کم به سراغ شما می آیند.(کپی بردار نباشید)

 

هیکل خود را بشناسید: بشناس

آخرین مرحله که شاید باید اولین مرحله می آوردیم، هیکل شناسی است، یعنی اینکه من چه هیکلی دارم و ما باید بر اساس هیکل خود چه بپوشیم؟

بدن زنان به چهار دسته تقسیم می شود:

شکل گلابی

اینگونه اندام ها دارای پایین تنه بزرگ تر نسبت به بالا تنه دارند یعنی دور باسن آن ها نسبت به دور شانه بزرگتر است.

خوب است بدانید که شما جثه ای شبیه به کیم کارداشیان دارید و می توانید به سبک و استایل او دقت کنید و لباس بپوشید.

سعی کنید از نوع لباس ها و شلو رهایی که پایین تنه شما را بزرگتر نشان می دهند اجتناب کنید مثلا  شلورار های شش جیب با دامن های که دارای جیب هستند، استفاده نکنید.

 

شکل مثلث معکوس

در این نوع هیکل، بالا تنه یعنی قفسه سینه و شانه نسبت به دور کمر و باسن بزرگتر است.

اگر دوست دارید بدانید هیکل شما مثل کدام یک از افراد معروف است اندام شما شبیه به دمی مور، هنرپیشه امریکایی است سعی کنید از فرم لباس پوشیدنش الهاماتی بگیرید. امیدوارم از او خوشتان بیاید.

 

شکل مستطیل

این نوع هیکل مختص زنان ورزشکار است که بالاتنه و پایین تنه دارای عرض مشابهی دراند و گودی کمر ندارند

هیکل شما شبیه به بازیگر معروف امریکایی – اسرائیلی جذاب و زیباست یعنی ناتالی پورتمن !

چون گودی کمر ندارید، بستن کمربند را چه برای دامن و چه برای شلوار  توصیه می کنیم.

 

شکل سیب

در اطراف سینه، شکم، پهلو پر می باشید، هیکل شما همانند جنیفر هادسون است او خواننده، بازیگر و مدل امریکایی می باشد.

از بلوز هایی که یقه هفت باز دارند استفاده کنید و از بلوز های یقه گرد بسته خودداری کنید. لباس تک رنگ بپوشید.

در این مقاله تنها نکات پایه گفته شد و تمام سعی این است که چی بپوشیم را برای مردان هم ارائه دهیم و در مقالات آینده بعد از مبانی اولیه به سراغ مباحثی می رویم که  چی را با چی ست کنیم…

 

تهیه و تنظیم: تیم ترجمه هنرانه

 

 

 

 

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید