مقاله

ساخت 7 مدل گلهای روبانی برای تزیین لباس

گل روبانی

ساخت 7 مدل گلهای روبانی برای تزیین لباس

گلهای پارچه ای و روبانی در طراحی و تزیین لباس بسیار پر طرفدار هستند و زیبایی خاصی به لباس می بخشند. به نظر می رسد درست کردن این مدل گلها سخت باشد در صورتی که به راحتی می توانید این گلها را در رنگهای مختلف آماده کنید. محدودیتی در استفاده از گلهای روبانی وجود ندارد می توانید برای تزیین لباس، مانتو و کیف یا پالتو استفاده کنید برای تمامی پوشاک در هر فصلی مورد استفاده قرار می گیرد. حتی می توانید گلهای ساخته شده را بر روی سنجاق سر یا تل بپسبانید و به همراه لباس استفاده کنید. پند مدل گل زیبا در تصاویر زیر آموزش داده شده است ببینید و از ساخت آنها لذت ببرید.

مدل1

برای ساخت این گل به یک روبان یک تکه احتیاج دارید. گلبرگهای گل به صورت جداگانه نیست. همانگونه که در تصویر نشان داده شده باید پیلی های منظمی درست کنید. این پیلی ها درواقع همان گلبرگهای گل را تشکیل می دهند. بعد از درست کردن پیلی ها، نوار روبان را به صورت یک دایره بپیچید.

گل روبانی

مدل 2

مدل بعدی یک گل رز بسیار زیباست. به تعدادی برشهای یکسان گلبرگ احتیاج داریم. سر گلبرگها به صورت نیم دایره است. سر گلبرگها را با استفاده از شعله بسوزانید تا ریش ریش نشود و به سمت بیرون برگردد.گلبرگها را طوری در کنار هم قرار دهید که مقداری از گلبرگ دوم بر روی گلبرگ اول قرار بگیرد. گلبرگ ها را به همین صورت به شکل دایره در کنار هم بچسبانید. دور اول که گلبرگها را چسباندید دور بعدی را در وسط دور اول بچسبانید. همین طور ادامه دهید تا به مرکز گل برسید.

 

مدل3

این مدل یک گل پرچین و پر است و از یک نوار روبان بدون برش تشکیل شده است. در فواصل مشخص بر روی روبان به شکلی که در تصویر نشان داده شده کوک بزنید. بعد از اینکه تا پایان روبان را کوک زدید نخ را بکشید تا روبان چین بخورد. روبان چین دار را بر روی پارچه به صورت دایره ای بدوزید.

مدل4

برای درست کردن گل بنفشه به دو رنگ روبان احتیاج داریم. در تصویر نحوه فرم دادن و کوک زدن روبان نشان داده شده است. اگر روبان دو رنگ نداشتید می توانید از رنگ اکریلیک برای دو رنگ کردن روبان استفاده کنید. بعد از آماده شدن گلبرگها آنها را مطابق تصویر کنار هم بچینید.

 

مدل5

در این مدل نیز نیاز به گلبرگهای جداگامه داریم.گلبرگها را در اندازه های یکسان و به صورتی که در تصویر می بینید آماده کنید و در کنار هم بدوزید.

مدل 6

یکی از گلهای پر طرفدار روبانی این مدل گل رز می باشن. آماده سازی مر حله به مرحله ای گلبرگها در شکل مشخص است. گلبرگ ها یک اندازه هستن. پیچیدن گلبرگها یک به یک و مرحله به مرحله است . تمام گلبرگها با هم دوخته نمی شوند بلکه یک به یک در کنار هم قرار می گیرند.

مدل 7

یکی از ساده ترین مدل گلها همین مدل می باشد. یک روبان پهن را انتخاب کنید و کوک های ساده بر روی آن بزنید. در هنگام کوک زدن روبان را تا بزنید. تا آخر روبان کوک زدن و تا زدن را ادامه دهید و در آخر نخ را بکشید تا چین بخورد. با پیچیدن روبان چین خورده گل ما آماده است. 

 

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۶ رای

1 نظر در “ساخت 7 مدل گلهای روبانی برای تزیین لباس

  1. سلام
    خوبید
    کاراتون به ظاهر خوبه ولی بعضیاش بازار نداره

دیدگاهتان را بنویسید