مقاله

دوخت پیراهن تابستانه مجلسی

پیراهن تابستانه

دوخت پیراهن تابستانه مجلسی

پیراهن تابستانه که آموزش داده خواهد شد بسیار زیبا و شیک است و حتما آن را برای خود خواهید دوخت. آموزش به طور کامل به همراه برش الگو و پارچه توضیح داده شده است . طراحی الگوی پیراهن چپ و راستی یا دراپه را در آموزش می بینید و تنها چیزی که نیاز دارید الگوی دقیق و متناسب با سایز خودتان است. الگو در طراحی و دوخت لباس بسیار اهمیت دارد . اگر در کشیدن الگو مشکل دارید و این انجام این کار برای شما دشوار است می توانید از الگو های آماده استفاده کنید. برای تهیه الگوی آماده سایز بندی شده اینجا کلیک کنید. پارچه مورد استفاده برای این پیراهن نخی است به همین دلیل برای فصل تابستان بسیار مناسب است.

طراحی الگو

پنس پهلوی بالاتنه جلو را ببندید و شکل قرینه آن را سمت دیگر رسم کنید. حالا الگوی بالاتنه را به طور کامل دارید. خط وسط الگو و خط کارور را مشخص کنید. مقداری که در تصویر مشخص است بر روی خط وسط علامت بزنید.سپس حالت انحنای جلوی لباس را بر روی الگو بکشید و از محل خط آبی که علامت زده شده الگو را برش بزنید. از این قسمت دو برش حالت قریته برای آستر بالاتنه نیاز داریم.

الگوی 1 برای پیراهن تابستانه

پیراهن در قسمت بالاتنه دارای چین است برای ایجاد چین نیاز به برش روی الگو داریم. برشهای لازم و فواصل بین برشهای ایجاد شده در تصویر مشخص است . قسمت نقطه چینی که مشخص شده است را برش بزنید. این قسمت برای لقی گیری یقه است. گرفتن لقی یقه بر روی الگو به شما کمک می کند یقه بخوبی بایستد و آویزان نباشد.

در این تصویر چین ها کاملا تنظیم شده و محل برش الگو با خط قرمز مشخص شده است. چگونگی ایجاد پیلی به وسیله فلش آبی رنگ نشان داده شده است. ساسون حذف می شود و دو پیلی شکل می گیرد.

الگو

روش دوخت

تصوبر پارچه برش زده شده و پیله را نشان می دهد. پیله ها را با سوزن در محل خود ثابت کنید و بدوزید. در این قسمت ساسون وجود ندارد. با تشکیل پیلی ساسون ها حذف شده اند.

تنظیم پیلی

در اینجا پارچه آماده شده برای آستر را می بینید. در آستر ساسون وجود دارد. ساسون ها را بدوزید. آستر آماده شده را به همراه بند لباس به قسمت جلو لباس وصل کنید. پارچه آستر از جنس پارچه لباس است. وصل کردن آستر به ایستادکی و تمیز دوزی لباس کمک می کند چون درزهای پیلی و نصب بند لباس مشخص نیست.

وصل کردن آستر و بند لباس دوخت آستر

بلندی بالاتنه پشت را مشخص کنید و قسمت سرشانه لباس و حلقه آستین را تا جایی که می خواهیدحذف کنید. قسمت بالاتنه پشت و جلو را کنار هم قرار دهید تا درز پهلو در کنار هم قرار بگیرد و به یک اندازه باشد. سپس ساسون ها را بدوزید. دامن پیراهن به صورت یک مستطیل برش زده می شود. دامنه را چین سوزنی کنید تا به اندازه دور کمر درآید.

دوخت دامن چین دار

پشت لباس را به دامن بدوزید و زیپ را به آن وصل کنید.

دوخت زیپ به پشت لباس دوخت زیپ به پشت لباس

ابتدا محل قرار گیری زیپ به لباس را با سوزن مشخص کنید و بعد با پایه مخصوص دوخت زیپ آن را بدوزید.

دوخت زیپ به پشت لباس

پشت و جلوی لباس را به بدوزید. دوخت لباس به پایان می رسد و می توانید از آن استفاده کنید.

پیراهن تابستانه

 

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید