مقاله

خیاطی آسان با استفاده از الگوی ساده

خیاطی آسان با استفاده از الگوی ساده

داشتن الگوی ساده می تواند سرعت شما را در خیاطی بالا ببرد و خیاطی را برای شما آسان و لذت بخش کند. آموزش خیاطی که در آموزش گاهها داده می شود بر پایه کشیدن الگو مطابق با متد های مختلف است. اندازه گیری دقیق و کشیدن الگو خیاطی بی نقص برای دوخت لباس، بسیار وقت گیر و زمان بر است. بسیاری افراد ترجیح می دهند لباسشان سریعتر آماده شود و یا وقت کافی برای خیاطی ندارند. دانستن روش های خیاطی بدون الگو به این افراد کمک می کند. شما می توانید مدل های زیبا و مختلفی را با الگو کشی ساده یاد بگیرید و به راحتی خیاطی کنید.

از روش های بدون الگو بیشتر برای لباس های گشاد و راحت استفاده کمی شود. برای دوخت لباس های اندامی و رسمی به کشیدن الگوی دقیق و بی نقص نیاز است. به جای اینکه وقت خود را صرف کشیدن الگو کنید می توانید از الگو های آماده استفاده کنید.

برای تهیه الگوی آماده اینجا را کلیک کنید.

چند مدل بلوز و پیراهن و مانتو با الگو کشی ساده در زیر آموزش داده شده است . مدل های آموزش داده شده فری سایز است اما اگر شما سایز بزرگ هستید می توانید دور سینه و باسن را در اندازه گیری در نظر بگیرید و اندازه ها را تغییر دهید.

مدل اول

از این مدل می توانید به عنوان بالا پوش برای بلوز ها یا پیراهن های تنگ استفاده کنید. شما برای دوخت این لباس به دو مستطیل نیاز دارید. بلندی مستطیل برابر با دو قد بالا تنه و پهنای آن به اندازه سرشانه به اضافه استین می باشد. مانند شکل دو مستطیل را به هم وصل کنید.

خیاطی آسان الگوی ساده

 

مدل دوم

یک پیراهن دخترانه زیبا و شیک بدون کشیدن الگو را در اینجا می بینید. برای دوخت این پیراهن به پارچه های سبک نخی یا حریر احتیاج داریم. می توانید از پارچه های کشی مانند ریون و تریکو نیز استفاده کنید. اندازه های داده شده برای یک فرد با سایز متوسط مناسب است. اما اگر می خواهید با اندازه های خود این الگو را بکشیداعداد مربوط به کارو و دور سینه را تغییر دهید. مثلا بجای عدد 20 نصف کارو جلو را بگذارید و به جای عدد 26 یک چهارم اندازه ی دور سینه را استفادهع کنید. الگوی جلو و پشت پیراهن یکی است و تنها تفاوت ان در گودی گردن است. گودی گردن در الگوی جلو بیشتر از پشت است.مستطیلی که کشیده شده مربوط به چین دامن است. الگوی جلو و چین دامن را بر روی قسمت دو لای بسته بگذارید.

 

 

خیاطی آسان الگوی ساده

 

مدل سوم

از این مدل هم می توانید به عنوان بالا پوش و هم به عنوان یک مانتو استفاده کنید. برای دوخت این لباس فقط به یک مستطیل نیاز دارید. این مدل برش و دوخت خاصی ندارد.برای اینکه آستین بلند تری داشته باشید می توانید عرض مستطیل را بیشتر کنید. با افزایش طول مستطیل قد لباس افزایش می یابد.

 

مدل چهارم

با استفاده از این الگو می توانید یک شومیز ساده و شیک داشته باشید. پارچه ای نازک و سبک مانند حریر انتخاب کنید. این مدل فری سایز است. دو برش از این الگو نیاز داریم که هر دو بر روی دو لای بسته پارچه قرار می گیرد.

 

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل پنجم

از این الگو ساده  می توانید برای دوخت سارافون و پیراهن راحتی استفاده کنید. حتی می توانید یک پیراهن مجلسی شیک بدوزید. کافی است کمی بر روی این لباس را با متریال مختلف تزیین کنید مانند مروارید و منجوق و ملیله و یا گلهای پارچه ای . اندازه ها کاملا در تصویر مشخص است . باز هم اگر می خواهید لباس آزاد تر و گشاد تر باشد می توانید اندازه ها را تغییر دهید.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل ششم

این مدل لباس بسیار مناسب و مورد توجه دختران جوان است. انتخاب یک رنگ زیبا برای پارچه می تواند بلوزی زیبا به شما بدهد. الگوی ساده موردنیاز برای دوخت این بلوز در تصویر زیر گذاشته شده است. شما می توانید مطابق سلیقه خود اندازه قد لباس یا آستین را تغییر دهید.

 

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل هفتم

اگر می خواهید یک تاپ زیبا بدوزید از این الگو استفاده کنید.به راحتی با این الگو می توانید تاپ مجلسی زیبا و شیک داشته باشید. پارچه کشی انتخاب مناسبی برای این مدل می باشد.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل هشتم

ساده ترین روشی که می توانید با آن برای خود بلوز بدوزید . تصویر زیر کاملا گویای این حرف است. حتی می توانید قد بلوز را بلند تر بگیرید و آن را به یک مانتو تبدیل کنید. با این روش یک مانتوی تابستانی راحت خواهید داشت.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل نهم

یک مانتوی تابستانی دخترانه را در تصویر می بینید. می توانید این الگوی ساده را مستقیم بر روی پارچه پیاده کنید. این مانتو گشاد و فری سایز است. دوخت این مانتو بسیار راحت است .

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل دهم

یک پیراهن ساده و مجلسی را در تصویر می بینید . الگو کشی این مدل بسیار ساده است. به راحتی در کمترین زمان می توانید این پیراهن شیک را بدوزید. از پارچه های کشی برای دوخت استفاده کنید. هر دو الگوی جلو و پشت را بر روی دولای بسته بگذارید.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل یازدهم

مدل بعدی یک پیراهن راحتی است. برای لباس های منزلی می توانید از این الگو استفاده کنید. با تغییر پارچه می توانید از این الگو برای دوخت لباس مجلسی استفاده کنید. برای لباس مجلسی به پارچه های سنگین تر نیاز دازید.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل دوازدهم

یک شومیز زیبای دیگر را در تصویر زیر می بینید.از این الگوی ساده می توانید برای دوخت مانتو نیز استفاده کنید. اگر اندام لاغری دارید می توانید از کمر بندهای باریک استفاده کنید و لباسی زیبا تر داشته باشید.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل سیزدهم

ساده ترین مدل شومیز را در تصویر زیر می بینید. شما برای دوخت آن تنها به کشیدن یک مستطیل نیاز دارید. درواقع این مدل جزء لباس های بدون الگو دسته بندی می شود. شکاف وسط الگو محل قرار گیری یقه است. مدل یقه به صورت قایقی است. به همین دلیل به شکل یک خط کشیده شده است. بلندی یقه بستگی به نظر شما دارد.

خیاطی آسان الگوی ساده

مدل چهار دهم

این مدل مکی تواند یک بالاپوش یا یک لباس مجلسی و یا یک مانتو باشد. انتخاب پارچه و اندازه ها نشان می دهد شما به چه چیزی احتیاج دارید.یک مستطیل نیاز دارید. پهنا و عرض مستطیل اندازه دو دست شما است. متر را روی یک دست خود بگذارید و از پشت گردن آن را عبور دهید و بر روی دست دیگر بگذارید. اندازه ای که متر نشان می دهد عرض مستطیل خواهد بود. بلندی و طول مستطیل نشان دهنده قد لباس است. اگر دو طرف پایین لبای را کمی به سمت بالا یدوزید یا از بندک استفاده کنید مدل پایین دوخته می شود . اگر کمی پایین لباس را گرد کنید و هلال مانند شود مدل بالا دوخته می شود.

خیاطی آسان الگوی ساده

 

مدل پانزدهم

یک تاپ بدون الگو را در تصویر می بینید. الگوی ساده ای برای دوخت آن در نظر گرفته شدذه که در تصویر می بینید. شما به یک نیم دایره احتیاج دارید. فقط باید جای دست و یقه مشخص شود. با بستن کمر بند فرم لباس مشخص می شود. مدل یقه هم با وصل کردن یک مستطیل به یقه ایستاده تبدیل شده است. برشی که برای یقه ایجاد می کنید در کنار برش ایجاد شده برای حلقه استین است. چون سرشانه ندارد.دوخته شدن یقه باعث جدا شدن یقه از حلقه استین می شود.

 

خیاطی آسان الگوی ساده

 

مدل شانزدهم

اگر از دامن و پیراهن های پله ای خوشتان می اید باید بگویم این مدل بسیار ساده است و می توانید به راحتی آن را بدوزید و استفاده کنید. پارچه مصرفی برای این مدل زیاد است. هر طبقه از دامن چین بیشتری نسبت به طبقه قبلی دارد. شما برای دوختن این دامن به تعدادی مستطیل احتیاج دارید. هر مستطیل نشان دهنده یک طبقه چین دار دامن است.  الگوی هر طبقه حدودا ده سانت نسبت به طبقه قبلی بلند تر است. هر مستطیل را بر روی دو لای بسته پارچه بگذارید. طبقه اول مطابق با دور کمر مشخص می شود. اندازه ای را برای دور کمر در نظر بگیرید که به راحتی بتوانید آن را بپوشید.

خیاطی آسان الگوی ساده

 

خیاطی آسان الگوی ساده

 

مدل هفدهم

یک پیراهن ساده و شیک را در تصویر زیر می بینید. الگوی مورد نیاز برای دوخت این پیراهن به همراه تعداد برش های مورد نیاز در تصویر ذکر شده. اگر فقط کمی از دوخت و دوز سر در بیاورید می توانید این مدل زیبا را بدوزید و از آن استفاده کنید. مستطیل آبی بزرگ در پایین مربوط به دامن است با کم و زیاد کردن اندازه های آن می توانید قد و مقدار چین دامن را تغییر دهید.مستطیل باریک صورتی که در بالای تصویر می بینید. مربوط به والان یقه است. طول و عرض این مستطیل نشان دهنده بلندی و مقدار چین والان است. شما می توانید والان را بلندتر و یا چین آن را بیشتر کنید.

 

خیاطی آسان الگوی ساده

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۵۶ رای

دیدگاهی در مورد “خیاطی آسان با استفاده از الگوی ساده

 1. لیلی گفت:

  عالی بود ممنون باز هم ازین الگوهای اسان بزارید

 2. نگنوش گفت:

  بسیار عالی بود.ممنونم

  1. admin گفت:

   با تشکر از دیدگاه شما دوست عزیز

 3. ناشناس گفت:

  خیلی عالی، آسان و کاربردی بود.‌ممنون

 4. ناشناس گفت:

  تشکر از زحماتتون عالی

دیدگاهتان را بنویسید