مقاله

الگو هدبند خرگوشی دخترانه همراه با آموزش دوخت

الگو هدبند خرگوشی دخترانه همراه با آموزش دوخت

هدبند خرگوشی برای دختر های کوچک و یا خانم ها میتواند جذاب باشد. شما میتوانید بااستفاده از این هدبند زیبا به موهای ساده خود یا کودکتان زیبایی بیشتری ببخشید.این هدبند گزینه خوبی برای استفاده در مهمانی های عصرانه است. یا اینکه در خانه میتوانید با استفاده از آن موهای کودک خود را مرتب نگه دارید.

هدبند خرگوشی

با استفاده از الگوی رایگان زیر و به همراه دستورالعمل های دقیق زیر ، این هد بند خرگوشی کاملاً آسان و سریع برای دوخت است. علاوه بر این ، اگر چرخ خیاطی در دسترس شما نباشد ، باز هم می توان دوختن آن را انجام داد ، بنابراین بهانه ای برای ندوختن این هدبند ندارید پس دست به کار شوید و زودتر این اکسسوری زیبا را برای خود یا کودکتان آماده کنید.

الگوی خیاطی هدبند خرگوشی در 2 اندازه ، برای کودکان و بزرگسالان ارائه شده است. برای نرمی بیشتر ، میتوانید از پارچه های مخملی طور استفاده کنید. این تل سر زیبا پارچه زیادی مصرف نمیکند و با تکه پارچه های اضافی خود میتوانید به راحتی آن را بدوزید. از این تل خرگوشیزیبا میتوانید به عنوان تم تولد یا تم مهمانی استفادهکنید و به بهانه های کوچک در کنار عزیزان خود جشن کوچکی برپا کنید.

مراحل ساخت هدبند خرگوشی

لوازم مورد نیاز:

 • چرخ خیاطی
 • ملزومات اولیه دوخت
 • ماژیک پارچه مخصوص خیاطی
 • الگو رایگان تل خرگوشی برای کودکان (از اینجا دانلود کنید)
 • الگو رایگان تل خرگوشی برای بزرگترها (از اینجا دانلود کنید)
 • پارچه کتان 25 در 20 سانتیمتر برای بزرگترها و به اندازه 17.5 در 20 سانتیمتر برای کودکان
 • پارچه کتان ضخیم تر 25 در 20 سانتیمتر برای بزرگترها و به اندازه 17.5 در 20 سانتیمتر برای کودکان
 • پارچه مخملی به اندازه 75 در 30 سانتیمتر برای بزرگترها و به اندازه 55 در 17.5 سانتیمتر برای کودکان
 • دو عدد کش نیم سانتی هر کدام به طول 42.5 سانتیمتر برای بزرگترها
 • دو عدد کش نیم سانتی هر کدام به طول 32.5 سانتیمتر برای کودکان

الگوی موجود در قسمت بالا را چاپ کرده و الگو را برش دهید. پارچه ها را از قبل بشویید تا بدانید که قبل از دوختن هدبند خرگوشی ، آب رفتن پارچه انجام شده است .

پارچه مخمل را تا بزنید و رو به روی هم بگذارید ، الگو را با پهنای پارچه هماهنگ کنید و دورتادور آن را با ماژیک یا صابون روی پارچه علامت گذاری کنید. و مانند شکل زیر طوری آن را ببرید که کمترین مقدار پارچه دور ریز شود. الگو را با سوزن ته گرد به پارچه محکم کنید تا تکان نخورد.
دور تا دور الگو را مانند تصویر زیر ببرید
همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، خط دوخت را با کشیدن یک خط با فاصله .3.5 سانتیمتر از لبه مشخص کنید. (1.5 اینچ= 3.5 سانتیمتر)
برای دوخت انتهای دو سر هد بند درز دوخت را کاملا باز کنید
دور تا دور پارچه را با جای دوخت یک سانتیمتری بدوزید
الگو گوش خرگوش را مانند شکل زیر به پارچه وصل کنید، دور تا دور آن را با ماژیک بکشید و بعد ببرید. الگو را روی پارچه آستری بگذارید و این کار را مجددا تکرار کنید. و بعد آستر و پارچه داخلی گوش که گل گلی است و پارچه مخملی را به هم بدوزید از روی خط هایی که مشخص کرده اید. تصاویر زیر گویای این مطلب هستند:
و بعد گوش را برگردانید و اگر دوست داشتید میتوانید آن را با پشم شیشه پر کنید.
در مرحله بعدی وسط نوار هد بند را مشخص کنید و بعد از این خط، برای کودکان 5 سانتیمتر به سمت راست و بعد 5 سانتیمتر به سمت چپ بروید. برای بزرگترها این فاصله 8 سانتیمتر است. یعنی 8 سانتیمتر به سمت راست و 8 سانتیمتر به سمت چپ.
گوش ها را به 2 قسمت مشخص شده بدوزید.
کش را از هد بند رد کنید و گره بزنید و بعد آن قسمتی که از آن کش را رد کرده اید بدوزید.

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۸ رای

1 نظر در “الگو هدبند خرگوشی دخترانه همراه با آموزش دوخت

 1. حدیث_کشکولی گفت:

  خوب بود اا ای کاش ویدیوی دوختشم بود

دیدگاهتان را بنویسید