زیبایی و سلامت, مقاله

9 نکته راجع به رژیم های غذایی که هر کسی باید بداندغذاها نقش مهمی در زندگی ما ایفا میکنند:از کیفیت خواب تا وضعیت روحی همگی به نحوی با رژیم غذایی در ارتباط هستند .در اینجا برخی از ویژگی های یک رژیم سالم را میبینیم.
   

هضم بهتر

سیب زمین شیرین

 1. فیبر موجود در سبزیجات سبز برگ (کلم ، اسفناج…) مانند یک برس تمیز کننده در روده عمل می کند و به کاهش جذب سموم میکروبی در بدن کمک می کند.2. خوردن چربی های سالم و خام مانند روغن زیتون می تواند به عملکرد کلی دستگاه گوارش شما کمک کند ،خوردن مواد دارای ویتامین a  (مانند اووکادو،سیب زمینی شیرین و …) نیز برای سلامت دیواره معده مهم است .

کاهش وزن

نوشیدن آب

3.خوردن میوه ها و سبزیجات گشنگی را برطرف میکند و باعث میشود اشتها به غذاهایی با قند و چربی بالا و فیبر پایین کم شود. بنابراین دستور پخت های جدیدی که سبزیجات و میوه ها را در خود گنجانده اند امتحان کنید .4. سیراب بودن میتواند از پرخوری جلوگیری کند .اکثر اوقات ما تشنگی را باگرسنگی اشتباه میگیریم پس زیادآب نوشیدن ، (علاوه بر کمک به شفاف سازی پوست ) کمک میکند اشتها را کنترل کنید .عاشق غذا هستید و می خواهید وزن کم کنید؟ سعی کنید سازش ها و دستور العمل هایی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد از هر دو بهترین استفاده را ببرید.

     
  • این رژیم ممکن است به شما کمک کند

بهبود کبفبت زندگی

برنامه غذایی.5 دانشمندان به تازگی رابطه ای بین رژیم غذایی و خواب پیدا کرده اندچه رابطه ای؟ مواد مغزی کلیدی،  از جمله ویتامین b6 ومنیزیم(مانند ماهی روغنی و غلات کامل و…) میتواند یه خواب راحت را به ارمغان بیاورد


جلو گیری از بیماری ها

رژیثم غذایی

6.مواد شیمیایی موجود در سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی(مانند آجیل ها ) دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و در برابر اثرات آلودگی محیط زیست محافظت می کند.7.مواد غذایی نقش مهمی در ایجاد سلامت و در نتیجه جلوگیری از بیماری دارند. سبزیجات برگ سبز که غنی از ویتامین b9 و آهن هستند(مانند کلم ، کاهو) می توانند در رشد سلولهای سالم کمک کنند.8- اگرچه تعادل مهم است اما خواص موجود در برخی میوه ها و سبزیجات مانند سیر و ماست پروبیوتیک از اهمیت ویژه ای در تقویت سیستم ایمنی برخوردار است .9- تحقیقات نشان داده رژیم ها خطر مبتلا شدن به سرطان سینه راکاهش میدهند .اگر سلامتی برایتان اهمیت دارد غذا های سالم با ارزش غذایی بالا در رژیم خود جای دهید خوردن رژیم غذایی پر از غذاهای غیر فرآوری شده و طبیعی همراه با ورزش کافی ، یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهیدبا استفاده از دستور العمل های بدون قند در اینترنت ،بیاموزید که چگونه قند را از رژیم غذایی خود حذف کنید. 


امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید