آموزش خیاطی, الگو پیراهن, الگو خیاطی, شومیز و پیراهن, مقاله

الگو تونیک

 1. مستطیل را از طول به دو نیم تا میکنیم زیر بغل و گردن را برش میدهیم برای دوختن کنار شانه و کنار پهلو جلو و پشت تونیک از دوخت زیگ زاگ استفاده کنید.
  شانه را جفت کنید و درز جلو و عقب لباس را پارچه را به یک دیگر وصل کنید و پهلو هاا را به یکدگیر بدوزید.
  حتما دوخت را درست انجام دهید تا باز نشود .
 2. دو سر گردن را درست به صورت دایره به هم بدوزید سپس قسمت بیرونی پیچ گردن را از طول به دو نیم تا کنید دور گردن را به جلو و پشت گردن و کناره هایه دوخته نشده را به یکدیگر جفت و وصل کنید برای درز ها و کناره ها به صورت تمیز و مستمر از زیگ زاگ های 1 سانتی متری استفاده کنید . خطوط گردن را به سمت راست پهلو بدوزید خط دوخت را محکم به سمت داخل تونیک بدوزید .
 3. هر دو طرف نوار بازو را به صورت مورب تا کنید و به سمت داخل تا کنید و به هم وصل کنید . باز کنید یک درز به صورت اریب در کنار نوار و اطراف شانه  و شانه را به پهلو و زیر بغل وصل کنید . نوار را گیره کنید و چند لایه و محکم بدوزید. نوار بالایی شانه را مانند شکل چین دهید و باقی مانده را به سمت لبه بیرونی بدوزید . چین لبه را از شانه به داخل بدوزید .
 4. هر گونه پارچه اضافی را در شانه و زیر بغل و پهلو بچینید . سپس تکرار کنید برایه شانه پهلو و زیر بغل دیگر . درز های زیر بغل و پهلو را باهم هم تراز کنید . خط های دوخت برای درزهای پهلو باید تقریباً 25 سانتی متر طول یا دور کمر شما باشد و باقی لبه های پهلو به شکاف تبدیل شوند . تا کنید 1 سانتی متر از سرتا سر لباس را به جلو و پشت داخل تونیک به غیر از 4 سانتی متر از آن را .
 5. سپس به داخل سمت راست تا کنید . و پهلو ها و کناره ها را به عقب برگردانید . لبه های ناقص دو زرف را دوباره تقسیم کنید . سنجاق کنید و لبه هارا در جای خود قرار دهید که فقط در قسمت پایه و لبه های جانبی قرار دارد . سپس وصل کنید حلقه و پهلو هارا در جای خود .

ملزومات
شروع کنید

 • پارچه ابریشم آبی 1.5m x 1.5m
 • لیست ابعاد
 • جلو و عقب: دو مربع مستطیع 50cm x 114cm را برش دهید:
 • نوار اطراف را برش دهید ، 20cm x 70cm
 • باند های بزرگ: برش دو نوار افراطی، 3.5cm گسترده و به اندازه کافی بلند برای قرار دادن در اطراف زیر بغل، در دسترس 58cm1.5cm سنجاق در سراسر، به جز خط گردن که در آن یک سایز 1 سانتیمتر استفاده می شود.

isabella 428 728 s c1

برای دانلود الگو این تونیک بر روی دانلود کلیک کنید .

دانلود

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید