بلاگ

18 مسابقه طراحی لباس در آمریکا

18 مسابقه طراحی لباس در آمریکا

مسابقه طراحی لباس جایی است که طراحان و دانشجویان حوزه طراحی و دوخت و فشن در آن به رقابت می پردازند و همچنین ایده ها و طراح های خود را به نمایش می گذارند. یک طراح با شرکت در این مسابقات می تواند شناخته شود و اعتبار کسب کند. مخصوصا افرادی که به دنبال فعالیت در خارج از کشور هستند و می خواهند به راحتی در کشور های مختلف به عنوان یک کارشناس مد و فشن رفت و آمد کنند، شرکت در این مسابقات فرصت خوبی است. شما در این مسابقات می توانید با طراحان و برند های مختلف نیز آشنا شوید. آشنایی با برند های مختلف می تواند فرصت خوبی برای شما ایجاد کند تا بتوانید برای همکاری بیشتر نظر آنها را جلب کنید.

آمریکا یکی از کشورهایی است که در زمینه مد و فشن فعال است. سالیانه مسابقات مختلفی در زمینه مد انجام می شود. اما در اینجابه 18 مسابقه مهمی که در آمریکا در زمینه طراحی لباس رخ می دهد صحبت می شود. جوایز این مسابقات توسط حامیان و اسپانسر ها اهدا می شود. افرادی که تازه شروع به کار کرده اند و هنوز به صورت تجاری وارد کار نشده اند و برند شناخته شده ای ندارند . جوایز گاهی به صورت نقدی است و کاهی به صورت حمایت از طرف برند های مختلف انجام می شود. با شرکت در این مسابقات و حمایت اسپانسر های مسابقات می توانند در جهت تجاری سازی برند خود اقدام کنند. اگر شما هم به طراحی لباس علاقمند هستید متن زیر را بخوانید.

مسابقات International Woolmark 

یکی از معتبر ترین مسابقه طراحی لباس در دنیا International Woolmark  است. این مسابقه اعتبار بالایی دارد. یک فرصت مناسب برای شناخته شدن برند و طرح یک طراح در دنیا. مبلغ جایزه در این مسابقه برای هر فینالیست 50 هزار دلار آمریکاست و برنده نهایی صاحب 100 هزار دلار آمریکا می شود. سال 2014 اولین سالی بود که برنده برای هر دو مدل زنانه و مردانه به صورت جداگانه انتخاب شد. آخرین بار در  ژوئیه سال 2019 این مسابقات برگزار شد. در ابتدا 300 طرح از سراسر دنیا برای شرکت در این مسابقات ارسال شد. از میان این طرح ها 46 طرح به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. از میان آنها نیز 12 نفر توسط داوران انتخاب شده و به مرحله نهایی راه یافتند. این 12 نفر در مرحله نهایی Woolmark در لندن در ماه فوریه شرکت کردند.

ادوارد کراچلی و کلووس براندگان نهایی این دوره از مسابقات در سال 2019 بودند. همچنین ادوارد کراچلی برنده جایزه نو آوری در طراحی و دوخت نیز شد.

مسابقات International Woolmark Prize

مسابقات International Woolmark Prize

مسابقه LVMH 

یکی از جوان ترین مسابقه طراحی مد، مسابقه LVMH است. این مسابقه اولین بار در سال 2019 توسط گروه LVMH  برای حمایت از استعدادهای جوان برگزار شد. جایزه این مسابقه برای نفر اول مبلغ 300 هزار یورو به همراه کمک گروه LVMH  به مدت 12 ماه برای توسعه شرکت است. داوری به عهده طراحان خانه مد LVMH می باشد. علاوه بر این جایزه به سه نفر از دانشجویان طراحی لباس یک سال اجازه همکاری با خانه مد LVMH  داده می شود و جایزه 10 هزار یورویی اهدا می شود. شرایط حضور در این مسابقه این است که افراد شرکت کننده باید سن زیر 40 سال داشته باشند و حداقل دو نمونه لباس زنانه یا مردانه  طراحی و تولید کرده باشند.

در سال 2018 حدود 1300 طرح برای شرکت در این مسابقه ارسال شد و از میان آنها 90 اثر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. از میان این 90 اثر فقط 20 اثر به مرحله نهایی در پاریس راه یافتند. جایزه این دوره به طراح ژاپنی Masayuki Ino برای نام تجاری Doublet اهدا شد.

مسابقه طراحی لباس LVMH در سال 2019 در ژانویه برگزار شد. این مسابقه در دو دوره لباس های زمستانی و لباس های خاص برگزار می شود.

مسابقه LVMH 

 مسابقه طراحی لباس  Dorchester Fashion

جایزه این مسابقه 25 هزار پوند به همراه دو شب اقامت در بهترین هتل برای فرد برنده و همراهش. شرایط حضور در این مسابقه این است که متقاضیان باید ساکن انگلستان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا یا ایالات متحده آمریکا باشند. یک کسب و کار طراحی پایدار داشته باشید و نام تجاری خود را برای مدت حداقل دو سال و حداکثر پنج سال در زمان درخواست استفاده کنید. طراحان لباس یا لوازم جانبی لباس می توانند در این مسابقه شرکت کنند. یعنی لازم نیست شما برای شرکت در این مسابقه حتما طراح لباس باشید می توانید طراح کیف و کفش یا زیور آلات نیز باشید. این مسابقه به دلیل تحریم و مخالفت با سلطان بروئنی لغو شد. سلطان بروئنی یکی از مخالفان همجنسگرایان است. اما قرار شد سالهای بعد به صورت آنلاین برگزار شود.

مسابقه ANDAM Fashion

هرساله خانه مد ANDAM با برگزاری مسابقات مد و اهدای چهار جایزه استعدادهای نو ظهور در این زمینه را معرفی می کند. این شرکت فرانسوی است. یکی از حامیان مالی این مسابقه وزارت فرهنگ فرانسه است. مجموع مبلغ چهار جایزه 430 هزار یورو می باشد. برنده برتر صاحب 250 هزار یورو خواهد شد و نفر اول صاحب 75 هزار یورو خواهد شد. شرایط اینکه برنده برتر برگزیده شود این است که در مدت دوسال اخیر هیچ گونه جایزه ای دریافت نکرده باشد. در سال گذشته گردش مالی 300 هزار یرویی داشته باشد و 3 میلیون یورو در سطح جهانی فروش داشته باشد. به فردی که تمام شرایط را داشته باشد علاوه بر دادن جایزه نقدی کمک خواهد شد تا یک شرکت فرانسوی تاسیس کند. تاسیس شرکت به عنوان یک بورسیه محسوب می شود.

شرایط انتخاب نفر اول: فردی باشد که به اندازه یک فصل تجاری فروش داشته باشد ولی گردش مالی او بالای 500 هزار یورو نبوده است. باقی شرایط مانند شرلیطی است که نفر برگزیده داشته است.

مبلغ جوایز: جایزه نفر برتر 250 هزاز یورو ، جایزه نفر دوم برنده جایزه خلاقیت 100 هزاز یورو، جایزه برنده شرکت کننده در زمینه لوازم جانبی 50 هزاز یورو، جایزه برنده نوآوری در صنعت مد 30 هزار یورو

مسابقه طراحی لباس ANDAM Fashion

مسابقه Vilcek برای طراحان خلاق

مسابقات Vilcek  برخلاف سایر مسابقات فقط به طراحان لباس اختصاص ندارد. . تمام افرادی که در زمینه مد فعالیت دارند می توانند در این مسابقات شرکت کنند و به رقابت با سایر افراد بپردازند. متخصصین مد و طراحان آرایش و مو و عکاسان مد و مدیران فعال در این زمینه، در این مسابقات شرکت می کنند. یکی از شرایط جالب برای شرکت کردن در این مسابقه این است که شرکت کنندگان نباید متولد ایالات متحده باشند. افراد شرکت کننده در مسابقه طراحی لباس و مد باید ساکن ایالات متحده باشد. برخی از پایتخت های مد در جهان در ایالات متحده قرار دارد. مردم زیادی از سراسر دنیا برای مطالعه در زمینه مد به این کشور ها سفر می کنند. حضور افراد مختلف در ایالات متحده با فرهنگ های مختلف دلیلی برای برگزاری این مسابقه طراحی لباس و مد در ایالات متحده شد.

کارهای ارائه شده برای حضور در مسابقه باید دارای خلاقیت و نو آوری باشد. فرد متقاضی باید کاری منحصر به فرد و جدید ارائه دهد. جالب است بدانید حضور در این مسابقه هزینه ای ندارد. حتی هزینه های سفر و اقامت در هتل برای شرکت در مسابقه توسط  این مجموعه پرداخت می شود. شرکت در این مسابقه کاملا رایگان است و برای شناسایی استعداد های جوان و خلاق برگزار می شود.

مسابقه طراحی لباس و مد Vilcek

شرایط لازم برای حضور در این مسابقه:

  • متولد ایالات متحده نباشد
  • بیش از 38 سال سن نداشته باشد
  • ساکن و مقیم ایالت متحده باشد
  • طراحی مد و لباس را به صورت حرفه ای دنبال کند
  • شرکت کننده نباید برنده یا فینالیست سال قبل باشد

جوایز:

در این مسابقه طراحی لباس و مد سه جایزه 50 هزار دلاری به برندگان اهدا می شود.

برنده جایزه ویلکک در سال 2019 خانمی به نام Nite Yun بوده است.

مسابقه طراحی لباس و مد Vilcek

مسابقه Hyeres Fashion Festival

هر ساله در ماه آوریل در خانه نوئلز جمعیتی از فعالان مد دور هم جمع می شوند برای یافتن استعدادهای جوان و خلاق. 300 شرکت کننده در سال 2019 از 9 کشور در این مسابقات شرکت کردندکه فقط ده نفر از آنها به مرحله نهلیی راه پیدا کردند. جایزه این مسابقه 15 هزار یورو می باشد.

مسابقه طراحی لباس Hyeres Fashion Festival

مسابقه طراحی لباس Hyeres Fashion Festival

منتخبان راه یافته به فینال

مسابقه Ecco Domani 

برای شرکت در مسابقه طراحی لباس و مد Ecco Domani باید دارای برخی ویژگی ها و شرایط خاص باشید.

  • حداقل سن برای شرکت در مسابقه 21 سال می باشد.
  • شهروند امریکا باشد
  • دارای یک کسب و کار مرتبط باشد. از زمان ثبت این شرکت نباید بیشضتر از 5 سال گذشته باشد
  • دارای حساب بانکی برای شرکت و خرده فروشی داشته باشد.

مبلغ 25 هزار دلار به سه نفر برگزیده اهدا خواهد شد. مراسم اهدای جوایز در هفته مد نیویورک انجام می شود.

مسابقه طراحی لباس Ecco Domani

مسابقه طراحی لباس Ecco Domani

Design Entrepreneurs NYC

یکی از مسائل مهمی که هر شرکت نو پایی با آن درگیر است بازار یابی و مدیریت مالی است. برای دانستن این علوم کاربردی نیاز به دانش و تجربه بالایی است. حضور در این مسابقه در واقع یک شانس به حساب می آید که بتوان از تجربه برندهای معروف استفاده کرد و از راهنمایی های انها استفاده کرد. حضور در این مسابقه هزینه ای در بر ندارد و کاملا رایگان است. تنها شرکت لازم برای حضور در این مسابقه این است که شرکت کننده باید حداقل به مدت یک سال شرکتی در نیویورک داشته باشدو در واقع باید شرکت تاسیس کرده باشید و برای گسترش آن اقدام کنید.

مسابقه NYC یک مسابقه MBA در زمینه تجاری سازی و مدیریت برند است. در این مسابقه علاوه بر طرح لباس به بازاریابی و مدیریت مالی شرکت کنندگان نیز توجه می شود و در آخر یکی از کار آفرینان برتر در زمینه طراحی لباس انتخاب می شود. به شرکت کنندگان در این مسابقه فرصت داده می شود تا در زمینه توسعه کسب و کار خود فعالیت کنند. 35 شرکت برای ارائه برنامه و کمک به شرکت کنندگان انتخاب شده اند که در این کار آنها را راهنمایی می کنند. در انتها به دو نفر از نفرات برتر جایزه داده می شود. نفر اول 25 هزار دلار و نفر دوم 10 هزار دلار.

مسابقه طراحی لباس Design Entrepreneurs NYC

مسابقه H&M Design

این مسابقه در حمایت از فارغ التحصیلان مد برگزار می شود. طی این دوره استعدادهای جدید شناخته می شوند و مورد حمایت قرار می گیرند. جوایز داده شده در این مسابقات می تواند رویای این طراحان جوان را بسازد. طراحان جوان بعد از فارغ التحصیلی سرشار از ایده های جدید هستند.انها نیاز دارند این ایده ها را هدایت کنند و به یک راهنما احتیاج دارند. این امکان به دنبال برگزاری این مسابقات برای آنها فراهم می شود. شرایط شرکت در این مسابقات داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن است.

جایزه این دوره برای نفر اول مبلغ 25 هزار یورو به همراه شش ماه کار آموزی در دفتر H&M در استکهلم است. در مدت کار آموزی به کارآموز حقوق و هزینه اقامت پرداخت می شود.علاوه بر آن به تمام فینالیست ها مبلغ 5 هزار یورو هدیه داده می شود. حمایت از فارغ التحصیلان جوان کمک به بقای مد و طراحی لباس است.

مسابقه طراحی لباس H&M Design

مسابقه International Talent Support

این مجموعه فعالیت خود را با عنوان حمایت از استعدادهای بین المللی در سال 2002 آغاز کرد. این رویداد یکی از مهم ترین و قوی ترین رویدادها در نشان دادن استعداد های جدید است. طی مدت 18 سال برگزاری این رویداد حدود 580 فینالیست به دنیا معرفی شده اند. این تعداد توانسته اند با برند های معتبر همکاری کنند یا اینکه خط تولید خود را راه اندازی کنند. باربارا فرانچین بنیانگذار این رویداد است.

با گذشت زمان تغییرات زیادی در جوایز اهدایی این رویداد اتفاق افتاد. جوایز نقدی از 2500 یورو به 25 هزار یورو افزایش یافت و شرکت های دیزل و ترساردی و ووگوی ایتالیا به مجموعه شرکت های ارائه دهنده کار آموزی شش ماهه اضافه شدند.

شرایط شرکت در این مسابقه این است که فرد شرکت کننده فارغ التحصیل یا دانشجوی سال آخر طراحی مد باشد. همچنین دانشجویانی که در زمینه مد فعالیت دارند نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

مسابقه طراحی لباس International Talent Support

مسابقه VFiles Made Fashion

این مسابقه یک رویداد جوان پسند است چون به همراه موسیقی اجرا می شود و فقط یک شو لباس نیست. محل برگزاری مسابقه بار می باشد. در واقع یک مراسم هیجان انگیز را تجربه خواهید کرد و علاوه بر طرح های عجیب و دیدنی مراسم خسته کننده ای را پشت سر نخواهید گذاشت. لباسهای طراحی شده و ارائه شده در این مراسم لباسهایی نیست که به طور عادی توسط مردم پوشیده می شود. قابل استفاده به عنوان لباس نیست.

مسابقه CFDA/Lexus Eco-Fashion Challenge

هدف این مجموعه ارتقاء فرهنگ مد و لباس و همچنین حمایت از کسب و کار نو آورانه در آمریکاست.  درواقع این رویداد کمک می کند به کسب و کار های نو پا تا یاد بگیرند چگونه کا رو تولید خود را ارتقاع دهند. آنها با بازار و مسائل مالی مد آشنا می شوند و یاد می گیرند چگونه با مشکلات پیش رو مقابله کنند و راه کار بیابند. همچنین نحوه شناخت سلیقه جامعه و دسترسی به سود کلان را در این رویداد می آموزند.

شرکت لکسوس حامی این مسابقه است. پرداخت جوایز از طرف این شرکت پرداخت می شود. در گذشته جایزه به مبلغ 80هزار دلار پرداخت می شد اما برای سال 2019 این مبلغ به 100 هزار دلار افزایش یافت.

طی این رویداد تمام افراد شرکت کننده فرصت این را خواهند داشت تا با برندهای معروف در نیویورک مشارکت داشته باشند و آموزش های لازم و کاربردی راببینند و در آخر پنج نفر انتخاب می شوند برای رفتن به فینال. از میان این پنج نفر یک نفر برگزیده می شود برای دریافت جایزه ویزه.

حضور در این مسابقات یک فرصت عالی برای استفاده از آموزش های عالی در معتب ترین مجموعه های مد و لباس می باشد.

مسابقه طراحی لباس CFDA/Lexus Eco-Fashion Challenge

مسابقه Uncommon Goods Jewelry Design Challenge

این دوره از مسابقات مربوط به طراحی لباس نمی باشد بلکه مربوط به لوازم جالبی مد و لباس است. ساخت زیور آلات غیر متعارف موضوعی است که در این رویداد به ان پرداخته می شود. موضوع جالبی که جوانان به آن علاقه زیادی دارند. داشتن جواهراتی که استایل آنها را خاص نشان دهد. یکی از ویژگی های مهم این رویداد حضور افراد بسیار جوان است. حداقل سن مجاز در این مسابقه 18 سال می باشد که نشان دهنده جوان گرایی این مجموعه برای تشکیل این مسابقه است.

در پایان مسابقه جوایز ارزنده ای اهدا می شود. نفر اول مبلغ 1000 دلار و نفر دوم 300 دلار و نفر سوم 200 دلار دریافت خواهد کرد. علاوه بر مبلغی که به عنوان جایزه پرداخت می شود، نفر اول می تواند از تبلیغات گسترده ای که در اختیارش قرار داده می شود استفاده کند و برند خود را به تمام دنیا بشناساند. نفرات دوم و سوم نیز از جلسات مشاوره ای استفاده می کنند و در آخر مدرکی از جواهر فروشی شارون هیچکاک دریافت خواهند کرد و برند جواهرات آنها به رسمیت شناخته می شود.

شرایط حضور در این مسابقه: حداقل سن فرد شرکت کننده در این مسابقه 18 سال باشد و ساکن ایالات متحده باشد.

مسابقه Uncommon Goods Jewelry Design Challenge

مسابقات DHL Exported

تا اینجا هرچه درباره رویدادها و مسابقات گفته شد مربوط به حمایت ها از کسب و کارهای جدید در بازار داخلی ایالات متحده بود. اما در مسابقه DHL Exported به کسب و کارها کمک می کند در سطح بین المللی شناخته شوند. تمرکز این رویداد بر روی بازار جهانی است. معرفی برندها در سطح جهانی رخ خواهد داد. DHL یک پلتفرم برای صادرات است. درواقع یک تجارت الکترونیک را برنامه ریزی می کند. نفرات برنده می توانند از مزایای این شرکت بهرمند شوند مانند حمایت در زمینه بازار یابی و حمل و نقل کالاهای برند برنده در مسابقه. همچنین پرداخت هزینه ها برای شرکت دو دو فصل کاری در هفته مد مرسدس بنز در نیویورک، هفته مد روز لندن، هفته مد میلان یا مرسدس بنز  و مد هفته توکیو.

این برند نقش موثری در گسترش فعالیت کسب و کارهای محلی خواهد داشت. هیچ محدودیتی برای شرکت در این مسابقه وجود ندارد. اگر به دنبال تجارت انلاین در سراسر دنیا هستید در این مسابقات شرکت کنید.

مسابقه Lycra Future Designers (WGSN Global Fashion Awards)

این مجموعه در ابتدا کار خود را با همکاری با INVISTA آغاز کرد. اما امروزه به طور مستقل عمل می کند. این رویداد به افراد مبتدی و دانشجو برای راه اندازی کسب و کار خود بسیار کمک می کند. شرکت کنندگان در این مسابقه دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان از آمریکای جنوبی و آسیا و اروپا هستند. حضور افراد مختلف از سراسر دنیا در کنار هم مجموعه بی نظیرس از فرهنگ های مختلف را به نمایش می گذارد. تجارب خوبی در این مسابقه بدست می آید. آشنایی با فرهنگ های مختلف می تواند در ایجاد طرحهای جدید موثر باشد.

جوایز این مسابقه از اعتبار بالایی برخوردار است .جولیزاهدایی در این مسابقه برای نفر اول مبلغ 20 هزار دلار و همچنین همکاری و مشاوره با مربیان INVISTA و برند لیکرا خواهد بود. شرایط حضور در این مسابقه این است که شرکت کنندگان باید دانش اموخته مدارس و کالج های معتبر طراحی لباس باشند.

این مسابقه تنها مسابقه ای است که بخش های مختلفی برای داوری دارد. جوایز برای بخش های مختلف به طور جداگانه پرداخت می شود. بخش های لباس زنانه و مردانه و کودک و شلوارو شنا  د راین مسابقه به رقابت می پردازند..حتی جوایزی برای انواع فروش گذاشته شده است، خرده فروشی و فروش اینترنتی. دسته بندی ها برای اهدای جوایز بسیار جزیی و زیاد است. بنابر این تعداد برندگان و افرادی که جوایز دریافت می کنند بیشتر از مسابقات دیگر است.

مسابقه طراحی لباس WGSN

مسابقه Avery Dennison RBIS Emerging Brand (WGSN Global Fashion Awards)

یک دیگر از مسابقات معتبر جهانی در زمینه مد و لباس مسابقه Avery Dennison RBIS Emerging Brand است. این مسابقه نیز مانند سایر مسابقات به حمایت از کسب و کار های نو ظهور در زمینه مد و لباس می پردازد. چیزی که در این رویداد بسیار اهمیت دارد ابتکار و خلاقیت در انجام کار است. این که فرد بتواند روشی را استفاده کند که منجر به صرفه جویی در وسایل یا ارائه روشی جدید در صنعت لباس شود بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت. جایزه این مسابقه برای نفر برتر مبلغ 12 هزار یورو می باشد. شرایط حضور در این مسابقه: به مدت حداقل 24 ماه یا دوسال قبل از برگزاری مسابقه شرکت خود را راه اندازی کرده باشند یا در زمینه بازار یابی فارغ التحصیل شده باشند.

مسابقه طراحی لباس WGSN

 

مسابقه Independent Handbag Designer Awards

فقط لباسی که انتخاب می کنید در استایل شما موثر نیست بلکه اکسسوری و کیف و کفش در شکل گیری استایل مناسب بسیار اثر گذار است.مسابقه Independent Handbag Designe یک مسابقه تخصصی طراحی کیف است. این مسابقه یکی از معتبر ترین مسابقات تخصصی در زمینه طراحی کیف است. افراد زیادی از سراسر دنیا در این مسابقه شرکت می کنند تا هنر و استعداد خود را به نمایش بگذارند. شرایط خاصی برای حضور در این مسابقه در نظر گرفته نشده است و هر کسی با طراحی یک کیف می تواند در این مسابقه شرکت کند.

در سال 2019 فردی از ترکیه با طراحی کیفی با طرح چادر سیرک برنده شد. این کیف با طرحی جالب در این مسابقه جحضور پیدا کرد و طرح راه راه قرمز و سفید ان یاد آور چادر سیرک بود. برنده در این رویداد می تواند با برندهای معتبر در زمینه تولید کیف ملاقات کند و در زمینه گسترش فعالیت تولید خود مشاوره بگیرد. حضور در این رویداد به کار آفرین های تازه کار کمک می کند تا با چگونگی گسترش کارشان آشنایی پیدا کنند و بتوانند خود به یک برند معتبر تبدیل شوند.

 

مسابقه Independent Handbag Designer Awards

 

در واقع این رویداد فرصتی برای علاقه مندان به تولید کیف است تا بتوانند خود را در صنعت مد و فشن معرفی کنند و مسیر ترقی و پیشرفت را طی کنند.

 

مسابقه Independent Handbag Designer Awards

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید