15 نکته ضروری برای اتاق خیاطی هر خیاط

هنرانه
17 مرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

با رعایت این 15 نکته در اتاق خیاطی خود راحت تر خیاطی کنید

به عنوان یک خیاط حرفه‌ای ، ما همیشه به دنبال راه حل های راحت برای اتاق خود هستیم تا با سرعت و کیفیت بیشتری خیاطی کنیم. همه ما می دانیم که نیمی از کارهای خیاطی از یک اتاق خیاطی سازمان یافته  و مرتبانجام می شود. خوشبختانه، هنرانه مجموعه ای از ایده های خوب را برای کمک به شما دارد تا بتوانید اتاقی همیشه مرتب داشته باشید.

1- تخته‌های برش

هنگام برش پارچه خود هرگز از چسباندن یک متر روی میز یا صفحه‌ای که روی آن برش میزنید غافل نشوید! برای برش راحت تر ، نوار اندازه گیری خود را به لبه میز برش خود بچسبانید. بعلاوه ، این قطعاً یک روش سرگرم کننده است.

اگر دوست داشته باشیدمیتوانید یک صفحه برش آماده تهیه کنید و به راحتی برش‌های خود را طبق اندازه های زیر دست خود انجام دهید.

صفحه برش

2- آهنربا و تخته‌ی آهنربایی

از این دو وسیله کاربردی میتوانید استفاده های زیادی بکنید. مثلا هم میتوانید الگوهای خود را به تخته بچسبانید تا گم یا خراب نشوند، و هم وسایل دیگر آهنی که احتمال گم شدنشان زیاد است را به تخته بچسبانید.

3- استفاده ازرول‌های خالی دستمال کاغذی

با استفاده از این رولها و چسباندنشان به‌هم میتوانید خیلی تز وسایل را اخل آن بریزید تا مرتب باشند.

4- خلاقیت در استفاده‌ی بیشتر از فضای موجود

سعی کنید تا جایی که میتوانید از امکانات خود بیشترین استفاده را کنید. مثلا میتوانید میز کار خود را با چند تغییر کوچک به وسیله کاربردی تری تبدیل کنید. مثل تصاویر زیر :

5- آلبومی از تکه پارچه‌هایتان درست کنید

یک خیاط هیچوقت تکه پارچه‌ها یا نوارهای خرازی خود را دور نمی اندازد. چرا که برای بسیاری از موارد دیگر خیاطی بسیار مفید هستند. اگر تمام این تکه ها را در کنار هم داشته باشید با راحتی بیشتری میتوانید در ذهن خود آنخا را با پارچه های اصلی ترکیب کنید و بهترین رنگبندی و طرح را در لبغاس هایی که میدوزید داشته باشید.

6-  استفاده از مقوا و نی برای نظم دهی قرقره ها و نوارهای تزیینی

با استفاده از مقواهای محکم کارتنی و یا تکه های چوب میتوانید نوارهای تزیینی و یا نخ های گلدوزی و … خود را مرتب کنید.

7- استفاده از شیشه های مربا برای دکمه‌ها

شایدبرای شما هم پیش آمده باشد که با وجود داشتن نوعی دکمه، باز رفته اید و مشابهش را خریده اید. چون یادتان نبوده که آن دکمه را در وسایل خود داشته اید. با داشتن یک شیشه میتوانید دکمه ها را داخلش بریزید تا درون شیشه به راحتی قابل دیدن باشد و از وضعیت موجودی دکمه های خود باخبر باشید.

8- سینی دکمه و شنگهای تزیینی درست کنید

با استفاده از جعبه های نگهداری قرص ها میتوانید مثل تصویر زیر، برای خود یک سینی جذابدرست کنید که دسترسی شما را به وسایل ریز تزیینی‌تان آسان تر میکند.

9- سازمان‌دهی پارچه‌ها

روشهای زیادی برای ذخیره و چیدمان پارچه ها وجود دارد. یک یا دو مورد از این روش‌های نگهداری پارچه را برای موردی که برای اتاق دوخت شما مناسب است انتخاب کنید.

10- استفاده از جعبه کفش

جعبه های کفش قدیمی را به یک جعبه قرقره یا روبان سازماندهی شده تبدیل کنید. با استفاده از مقوا آن را تقسیم بندی کرده ، می توانید نوارهای خود را منظم نگه دارید.

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.