مقاله

چند ایده جالب برای تزیین دیوارهای قدیمی

تزیین دیوار قدیمی

با دیوارهای قدیمی چه کنیم؟

دیوارهای خانه ها به مرور زمان کثیف می شوند. مخصوصا اگر در خانه کودکی بازیگوش داشته باشید. اگر مستاجر باشید و خانه مال شما نباشد، برای رنگ کردن و تعمیر دیوارهای قدیمی دچار مشکل می شوید. اما با کمک سلیقه و کمی خلاقیت می توانید این دیوارها را به زیبایی تزیین کنید. وسایل به کار رفته برای انجام کر همان چیزهایی است که در هر خانه ای پیدا می شود. شما لازم نیست برای تزیین خانه خود هزینه گزافی پرداخت کنید.

تزیین کلید و پریز

کلید و پریز ها خیلی زود کثیف می شوند. کلید و پریز را می توان با دستمال تمییز کرد اما دیوار اطراف آن را نمی توان با مواد شوینده و دستمال تمییز کرد. می توانید اطراف کلید و پریز را مانند تصاویر زیر تزیین کنید.

تزیین دیوار با پوست پسته

کنار کلید یا پریز کثیف شده یک شاخه درخت بکشید. مقداری پوست پسته را با رنگ های مختلف رنگ کنید. از رنگی استفاده کنید که به راحتی پاک نشود. رنگ روغن برای رنگ کردن پوست پسته ها مناسب است. اگر از گواش استفاده می کنید حتما با اسپری براق کننده و بیرنگ استفاده کنید تا رنگ تثبیت شود. پوستهای پسته را با چسب بر روی شاخه ها بچسبانید. حالا یک شاخه پر از پرنده های رنگی دارید. شلوغی طرحی که کشیده اید مانع دیده شدن کثیفی اطراف کلید برق می شود.

 

 

تزیین دیوار قدیمی

طرح پروانه

می توانید به جای استفاده از پوست پسته از مقوای رنگی استفاده کنید. از الگوی پروانه استفاده کنید. الگو را بر روی مقوا های رنگی بگذارید. پروانه های رنگی ببرید. مانند طرح قبل از کنار کلید برق طرح شاه درخت بکشید و اینبار بر روی شاخه های کشیده شده پروانه های رنگی بچسبانید.

 

تزیین دیوارهای قدیمی

 

تزیین دیوار قدیمی

اگر جایی از دیوار پوسیدگی یا جای نم دارد می توانید در آن قسمت طرح پروانه بکشیدشلوغی طرح و تعداد پروانه ها مانع از دیده شدن جای نم یا پوسیدگی دیوارهای قدیمی می شود.

شما می توانید به جای طرح  پروانه از گلهای زیبا استفاده کنید. بر روی کاغذ های رنگی طرح گل بکشید و بر روی شاخه درختی که بر روی دیوار کشیده اید بچسبانید. اینگونه شما درختی با گلهای رنگی دارید.

استفاده از اکلیل

اگر خود کلید یا پریز طرح زیبایی ندارن و یا دارای لک های غیر قابل پاک شدن هستند می توانید با استفاده از اکلیل طرح آن ها را تغییر دهید. روی کلید یا پریز برق را کمی چسب بریزید و با قلمو تمام سطح آن را با چسب آغشته کنید. روی سطح چسبی اکلیل بریزید. بعد از خشک شدن چسب اضافات اکلیل را از روی آن پاک کنید. با بر گردلندن کلید و تکاندن آن اضافات اکلیل از آن جدا می شود.

 

تزیین دیوار قدیمی

استفاده از شلف

برای پوشاندن کثیفی دیوار می توانید از شلف های رنگی در اندازه های مختلف استفاده کنید. با استفاده از جند تکه چوب و چسب شلفها را بسازید و به دیوار آویزان کنید. می توانید از چوبهای رنگی برای ساخت شلف ها استفاده کنید. نیازی نیست اندازه شلفها با هم برابر باشد. متفاوت بودن اندزه آنها زیبا تر خواهد بود. بنابر این شما می توانید از ضایعات چوب استفاده کنید. با قرار دادن مجسمه و گلدانهای کوچک شلفها را زیبا تر کنید.

 

تزیین دیوار قدیمی

ساخت شلف با چوب بستنی

یک بسته چوب بستنی تهیه کنید و با چسب آنها را در چند ردیف روی هم قرار دهید. روی کاغذ یک شش ضلعی بکشید و آن را الگو قرار دهید. یکی در میان بر روی ضلعهای شش ضلعی چوب بستنی قرار دهید. در ردیف های بغدی ردیف هایی را که چوب نچسبانده بودید قرار دهید. به این ترتیب هر ردیف با ردیف قبل ئ بعد خود کمی فاصله دارد. در آخر روی آن را رنگ کنید. داخل شلف از یک گلدان کوچک یا یک مجسمه کوچک استفاده کنید.

تزیین دیوارهای قدیمی

استفاده از تایلو و قاب عکس

دیوار قدیمی را به دیوار خاطره تبدیل کنید. قاب های عکس در اندازه های مختلف یا قابهای کوچک از چیزهای خاطره انگیزی که دارید و تابلو های زیبا را در کنار هم قرار دهید و اینگونه دیوار را پوشش دهید.

 

تزیین دیوار قدیمی

استفاده از گل های کاغذی

استفاده از کاغذ هزینه کار شما را پایین می آورد. برای تزیین دیوارهاییکه چیزی به آن آویزان نیست و یا بالای پرده ها و یا تزیین اتاق خواب می توانید از گلهای کاغذی استفاده کنید. این گلها برای تزیین تولد و یا سایر جشن ها نیز بسیار مناسب است. آموزش یک مدل گل کاغذی در تصویر موجود است. با ستفاده از کاغذ های ضخیم رنگی گلهای رنگارنگ مطابق دکوراسیون اتاق درست کنید.

 

تزیین دیوار قدیمی تزیین دیوار قدیمی

 

 

اگر میخواهید اموزش خیاطی را به صورت حرفه ای دنبال کنید این لینک را ببینید
اگر میخواهید الگو خیاطی را ببینید این لینک رو ببینید
اگر میخواهید سفارش دوخت لباس دهید این لینک را ببینید
اگر میخواهید اخرین اخبار لباس و مد روز را ببینید این لینک را ببینید

 

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید