آموزش خیاطی

آموزش دوخت کیف دستی پارچه ای به همراه گلدوزی

دوخت کیف دستی پارچه ای

آموزش دوخت کیف دستی پارچه ای

خانم ها علاقه مند به ست کردن کیف و کفش با لباس و مانتو خود هستند. داشتن کیف و کفش با رنگها و طرحهای مختلف امکان پذیر نیست. اما می توان با اضافه پارچه‌های لباس خود کیف‌ ست با لباس را بدوزید. مدلی آسان همراه با تصاویر برای شما آموزش می دهیم که با گلدوزی می‌توانید آن را تزیین کنید. شما می توانید بدون اینکه آموزشی درباره دوخت کیف دیده باشید به راحتی برای خود کیف دستی بدوزید. حتی نیاز به خرید پارچه و یا وسایل خاصی ندارید.

وسایل مورد نیاز :

پارچه با ایستادگی خوب در طرح و رنگی که دوست دارید( دو مدل پارچه نیاز است، ساده و طرح دار)

چند رنگ نخ( برای گلدوزی روی پارچه ساده نیاز به رنگها یمتضاد با رنگ پارچه دارید)

لایی پسب برای پارچه

الیاف متری

آستر

کیف دستی باید دارای ایستادگی باشد تا مانند کیسه دیده نشود. بنابر‌این نیاز به پارچه ای داریم که دارای ایستادگی باشد. اگر پارچه شما ایستادگی ندارد و شل می ایستد می توانید از لایی چسب استفاده کنید.

پارچه را در اندازه ای که می خواهید در دست بگیرید به شکل مربع برش بزنید. پارچه را به شکل مربع برش می زنیم چون از وسط تا می شود و در به طور جداگانه به کیف دوخته نمی شود. دو مربع یک اندازه نیاز داریم یکی تک رنگ و دیگری طرحدار. در همان ابعاد به الیاف متری و آستری نیاز داریم.

پارچه

پارچه ساده را زیر چرخ خیاطی قرار دهید. با استفاده از طرح های دوخت چرخ، شروع به گلدوزی کنید. به طرح خاصی برای گلدوزی نیاز نیست. می توانید مانند شکل چند مدل دوخت را به شکل دایره هم مرکز بدوزید. برای این دایره خوبی داشته باشید، پارچه را با یک سوزن به گوشه چرخ وصل کنید تا پارچه حول سوزن بچرخد.

طرح گلدوزی شده کیف دستی

بعد از گلدوزی الیاف را به پشت پارچه بدوزید. الیاف باعث ایستادگی بیشتر در پارچه می شود.

حالا نوبت دوختن زیپ می‌شود. زیپ را به اندازه دهانه کیف ببرید و انتهای آن را با یک تکه پارچه بدوزید تا سرزیپ از آن خارج نشود.

زیپ را با سوزن به پارچه فیکس کنید. قسمتی را که سوزن زده اید را با چرخ بدوزید. سمت دیگر زیپ را به پارچه طرحدار بدوزید.

پارچه دوخته شده به زیپ را برگردانید. محل دوخت زیپ را اتو کنید و دوباره لبه زیپ را بدوزید.

درز های پهلوی و کف کیف را کنار هم قرار دهید و آنها را به هم بدوزید. اضافه پارچه در قسمت درز ها را قیچی کنید.

درزهای آستری را به طور جداگانه بدوزید و بعد به رو بر گردانید. کیف دوخته شده را به صورت پشت رو داخل آستری قرار دهیذ. لبه آستری را به لبه زیپ کیف وصل کنید.

حالا می توانید کیف را برگردانید. کیف دستی شما آماده است. برای زیبایی بیشتر کیف می توانید به سر زیپ یک نوار قیطون ببندید.

آموزش کیف

مطالب مرتبط

[flm_button link_address=”https://honarane.com/دوخت-زیپ” icon_placement=”Left” button_text=”آموزش تصویری دو روش آسان برای دوخت زیپ لباس” button_size=”XS” button_color=”Blue” button_style_3d=”D3″ rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://honarane.com/مدل-مانتو-جدید-برای-عید-98″ icon_placement=”Left” button_text=”مدل مانتو جدید وخاص برای عید ۹۸” button_size=”XS” button_color=”Blue” button_style_3d=”D3″ rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://honarane.com/یقه-لباس” icon_placement=”Left” button_text=”آموزش برش و دوخت یقه لباس مناسب برای شومیز” button_size=”XS” button_color=”Blue” button_style_3d=”D3″ rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://honarane.com/چگونه-سایز-لباسهای-تنگ-شده-را-تغییر-دهی” icon_placement=”Left” button_text=”چگونه سایز لباسهای تنگ شده را تغییر دهیم؟” button_size=”XS” button_color=”Blue” button_style_3d=”D3″ rounded_corners=”3″]

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید