صفر تا صد خیاطی

10 تا از برترین پارچه های امسال

انواع پارچه

انواع پارچه

لباس یکی از عناصر اصلی زندگی بشر است که در نیازهای اساسی ذکر شده است. اما اخیراً به یکی از مشاغل سودآور تبدیل شده است. همانطور که اکنون در اصطلاح مد لباس اصلی ترین عنصر آن است.

در زندگی ما ، مد یکی از مهمترین چیزهایی است که ما بخشی از درآمد خود را برای آن خرج می کنیم. بسیاری از ما قادر به شناسایی نوع پارچه لباس هستیم. با اینحال فقط تعداد معدودی از افراد مهارت کامل در این صنعت را دارند که احتمالاً تجربه کار در صنعت نساجی را دارند.

در این بخش انواع مختلف پارچه ها و قابلیت ها و مزایایشان را معرفی خواهیم کرد.

 

پارچه کتان

پارچه کتان

متداول ترین و معروف ترین نوع پارچه ، کتان است. نخهای مورد استفاده برای ایجاد پارچه از گیاه کتان جمع آوری می شوند و از جنس پارچه بافته شده به عنوان دو روش ساده و دوقلو استفاده میشود و پارچه ساتن نیز در آن وجود دارد.

پارچه کتان دارای جنبه های متنوعی است که مخاطبان زیادی را تحت تأثیر قرار می دهد و سهولت آن از محبوبیت بیشتری برخوردار است. به دلیل دوام ، نرمی و آمیخته بودن ، فرخنده ترین جسم مورد استقبال مردم را بدست می آورد. جدای از این ، این کالاهای دیگر دارای ویژگی های مهم دیگری نظیر سهولت در شستشو ، مقاومت در برابر سایش ، نرم شدن برای دوختن ، و مربوط به پوشیدن در تمام آب و هواها است. برای خرید پارچه کتان با ما در تماس باشید.

 

پارچه لینن

پارچه لینن

پارچه لینن به دلیل استحکام و استقامت بسیار مشهور است. برای تشکیل الیاف پارچه کتان از گیاه کتان جمع آوری می شود ، که یک الیاف طبیعی گیاهی است. در اصل ، نخ ها به راحتی با سایر الیاف شامل پنبه مخلوط می شوند.

مهمترین واقعیت رایج پارچه لینن ترکیب شدن آسان آن با سایر پارچه ها است. از طرفی دیگر ، خواص متنوعی مانند مقاومت در برابر سایش ، مناسب برای پوشیدن در تابستان ، و شستشو آسان است. برای خرید پارچه لینن با کیفیت با ما تماس بگیرید.

 

پارچه ابریشمی

پارچه سیلک

بر اساس استاندارد اتو-تکس به طور معمول پارچه ابریشمی به طور رسمی به عنوان پارچه زیبا و مجلل جهان شناخته می شود. روند تهیه پارچه طبیعی از کرم ابریشم بسیار پیچیده است ، و بدیهی است برای ساخت پارچه ابریشم نیاز به نخهای ابریشمی همه کاره است.

یکی از بهترین خواص پارچه ابریشمی ، ظاهری شیک و زیبا است. و نکته حائز اهمیت آن ، بادوام بودن آن ، صافی ، کیفیت عالی و درخشندگی بالای آن میباشد. برای خرید پارچه ابریشمی با ما در ارتباط باشید.

 

پارچه های بافته شده مثل شانتون

پارچه بافته شده

به طور کلی ، پارچه های بافته شده به دلیل جنبه نخ بافندگی یا بافندگی ، نقش اساسی در پارچه ها دارند. وقتی در مورد پارچه بافی صحبت می کنیم ، دشوار است که تفاوت را پیدا کنیم ، اما با استفاده از بافت آن راحت تر میتوان  تشخیص داد.

اهمیت پارچه بافته شده ، بافتی است که نسبتاً متفاوت از پارچه های نخی است. پارچه بافته شده از دو روش بافندگی مجزا تشکیل شده است که آن را بافی و تار می نامند. حتی دارای جنبه های جذاب چند منظوره ، طبقه بندی شده بر اساس ضخامت و متقارن است. برای خرید پارچه بافته شده با ما در تماس باشید.

 

پارچه نخی

پارچه نخی

تفاوت زیادی بین پارچه نخی و بافتنی وجود ندارد چراکه هر دو از یک جنبه بافندگی ، بافت و تار تشکیل شده اند. در پارچه های بافتنی حالت کشسانی بسیار مهم است ، زیرا اتصال نخ در ساختار حلقه باعث شده پارچه گره شده در امتداد کشش در عرض و کشش جزئی از طول آن باشد.

همانطور که در پارچه بافتنی ، دو روش بافت بافندگی و تار تفاوت دارد. پارچه نخی بافتنی به همین دلیل به دلیل قوی بودنش شناخته شده است و حاوی جسم کششی کمتری است. در پارچه بافتنی وارپ از جسم کششی بیشتری تشکیل شده است. برای خرید پارچه نخی با ما در ارتباط باشید.

 

پارچه ساتن

پارچه ساتن

یکی از لوکس ترین و زیباترین پارچه های دنیا بعد از ابریشم پارچه ساتن است. تصور نکنید که می تواند با پارچه ای به همین ترتیب ابریشم شکل بگیرد. نام پارچه ساتن به دلیل نوع بافت آن است. و البته ، تکنیک بافندگی پارچه ساتن کاملاً متفاوت از پارچه بافته شده است.

برای تشکیل پارچه ساتن معمولاً نخهای نخی ، پشمی و ابریشمی قابل استفاده هستند. خاص ترین پارچه ساتن ساختار بافت و ویژگی شایان ستایش مانند مقاومت در برابر چین و چروک ، سطح صاف و بسیار بادوام است. برای خرید پارچه ساتن با ما در ارتباط باشید.

 

پارچه بدون بافت مانند اسپان باند

پارچه نبافته

اصولاً پارچه بدون بافت ساخته شده توسط نوع پارچه ای از جنس فابریک است که به صورت ژنتیکی از مواد خام و فیبر بلند تولید می شود. برای تشکیل پارچه غیر بافته از نمد استفاده میشود که مربوط به تکنیک بافته یا نخی نیست. از این نوع پارچه ها برای لباس های بیمارستانی و بهداشتی و متولید ماسک پزشکی استفاده میشود.

طول عمر پارچه نبافته به دلیل عوامل مختلفی بسیار پایین است و تقریبامیتوان گفن که یکبار مصرف هستند. با استفاده از پارچه بدون بافت ، مواد مربوط به پوشاک پزشکی مانند لباس جراحی ، ماسک های جراحی ، کلاه ها تولید میشوند ، همچنین سایر موارد نظیر کیسه های چای ، کیسه های خلاء و کیسه های خرید است. برای خرید پارچه نبافته با ما در تماس باشید.

پارچه نخی پلاستیکی

پارچه کتان پلاستیکی

در پارچه پلی پنبه ، ترکیبی از پنبه طبیعی و پلی استر مصنوعی وجود دارد. در حالی که بافندگی ، الیاف و پنبه را با هم ترکیبی از نخ ترکیبی تشکیل میدهد. به طور کلی ، جنس نازک و سبک دارد.

پارچه پنبه ای پلی از جنبه های مفید بسیاری مانند مقاوم در برابر چین و چروک ، رنگ های نگهدارنده ، مقاوم در برابر محو شدن و… در بین آنها کیفیت عالی پارچه پنبه ای پلی پنبه تقویت و بسیار بادوام است. برای خرید پارچه نخی پلاستیکی با ما در تماس باشید.

 

پارچه پشمی

پارچه پشمی

برای کشت الیاف این پارچه ، موهای گوسفند قابل استفاده است. بسیاری از ما معتقدیم که پارچه پشمی شامل موهای گوسفند است. اما در واقعیت ، از سایر موهای حیوان نیز تشکیل شده است.

نساجان با استفاده از موی حیوانات و بافتن نخ برای تولید پارچه ، معروف به پارچه پشمی ، نخ را تهیه می کنند. به طور طبیعی ، پشم حاوی دوام است ، بنابراین این پارچه بسیار بادوام است. علاوه بر آن ، پارچه پشمی به دلیل گرمی آن مشهور بوده و در فصل زمستان محبوبیت زیادی دارد. برای خرید پارچه پشمی با ما در ارتباط باشید.

 

پارچه کنفی

پارچه کنفی

پارچه کنفی با جمع آوری الیاف طبیعی از گیاه کنف ساخته می شود. هرچند که گیاهان کنف مختلفی وجود دارند ، همه آنها برای ترکیب داخل پارچه مناسب نیستند. برای پرورش پارچه کنف توصیه میشود از نوع کنف کورکورس الیتوریوس که به عنوان کنف سفید شناخته میشود استفاده کنید.

پر اهمیت ترین خاصیت پارچه کنفی ، زبری و دوام آن است. و در کنار آن دارای چند ویژگی دیگر دارد که دوستداران پارچه را تحت تأثیر قرار می دهد. سودمندی پارچه کنفی شامل مواد قابل بازیافت ، سازگار با محیط زیست ، درخشش طلایی و ابریشمی ، مقاومت در برابر آب و پارچه مناسب برای بخش کشاورزی است.

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید