آموزش خیاطی, مقاله

دوخت دامن لباس عروس تور و پرچین

دوخت لباس عروس

دوخت دامن لباس عروس اسکارلت یا پرچین

با یک جلسه دیگر از آموزش خیاطی در خدمتتون هستیم

هر سال لباس عروس ها با مدلهای جدید به بازار می آیند و از تنوع زیادی برخوردار هستند. مدلها میتوانند از مد سال های قبل الهام گرفته شده باشند و با المان های جدید در طراحی لباس ترکیب شده باشند و در نهایت باعث به وجود آمدن مدل های جدیدتری شود. در میان این مدل ها و طراحی ها همیشه مدل هایی وجود دارند که همیشه مورد پسند واقع میشوند و قدیمی و از مد افتاده نیستند. جالب است که ما از کودکی طبق تصوری که از لباس عروس داریم لباس عروس را لباسی پر از چین و تور میدانیم، دقیقا در مد لباس عروس و دوخت آن هم این مدل وجود دارد و قدیمی یا از مد افتاده نمی شود.

دوخت لباس عروس

Princess Bride Wedding Dress – Fashion Gens

 

برای اين دامن  و کلیه دامنهای پر چین که تو لباس عروس میبینید از روش تخته ای استفاده ميشه.  چون شما نمی تونید دامن تمام کلوش را با قد بلند در عرض پارچه در بیارید و به مشکل میخورید.

 

روش تخته ای اينه :

 

این دامن?  5 طبقه تور داره كه روی هم ميشه:  4 طبقه زیر تور خشک و  1 طبقه طور نرم جنس اعلا… شما اگر عرض تورتون  1/5 باشه پس برای هر طبقه دامن، اندازه ي دور کمر × 7 را لازم دازيد. یعنی اگر دور کمر تاپ مثلا 80 باشه × 7 =   میشه 5،60 که برای راحتی 6 متر میگیریم. اين 6 متر براي يك طبقه است. حالا شما 5 طبقه تور میخواهيد که میشه 30 متر تور پس براي چهار طبقه ي زيري 24 متر تور خشک وبراي يك طبقه ي رويي 6 متر تور نرم خوب.

 

دوخت لباس عروس

روش دوخت:

 

حالا عرض تورتون میشه قد دامن و طول 6 متر میشه کمر دامنتون. شکل چین دادن متفاوته برای یک دست درآوردن چینهای سوزنی زیاد باید اول یک بار طول 6 متر را پیله های دو قولو 8 سانتی بدید بعد دوباره از اول پیله های یک طرفه 3 سانتی بدید و دوباره از اول چین سوزنی بدید..این موجب میشه که تور چین هاش یک دست و تا پایین دامن بیاد .

دوخت

✅ ولی اگر تور با عرض 3 متر داشتید با هر 6 متر تور شما 2 یا 3 قد دامنتون در میاد. بستگی به قد دامن داره اگر 1 متر باشه، از اين متراژ 3 قد در مياد  اگر بیشتر باشه 2 قد در مياد در هر عرض … مبنا را بر دو قد میگیریم پس شما نیاز به 18 متر تور با عرض 3 متر دارید که 12 متر تور خشک معمولی و 6 متر تور نرم دارید.

 

 

امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹۳ رای

مطالب مرتبط

2 نظر در “دوخت دامن لباس عروس تور و پرچین

  1. عروس گفت:

    من خیلی عروس دوست دارم و با عروس دوست میشم که اون با من دوست شه عروسه خیلی تورش قشنگه عروسیشم خیلی قشنگه تبریک میگم

دیدگاهتان را بنویسید